Hızlı Kilo Verdiren Besinler

Hızlı Kilo Verdiren Besinler

dietHızlı Kilo Verdiren Besinler

Günümüz sosyal hayat yorgunluğu içerisinde aktivite ve spor yapmanın hızlı tüketim hazır yiyeceklerin gıda olarak alındığı düşünülürse kilo vermek veya kilo almamak başlı başına bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Yediğimiz yiyeceklerde ki yağ miktarının depolanmasını azaltan ve hızlı yağ yakmamızı sağlayan besinlerin tüketilmesi bizlere kilo kontrolü konusunda yardımcı olacaktır. Hızlı kilo verdiren besinler ile ilgili örnek verecek olursak;

Siyah fasulye: Karın ve göbek bölgesi yağlarını yakma konusunda faydası olduğunu kanıtlanan siyah fasulye tüketimi tavsiye edilmektedir.

Patlatılmış mısır: Yağ ve tuz konulmadan yendiği zaman mısır yağ yakımı hızlandırmaktadır.

Elma sirkesi: Yağları yakıyor olması içerisindeki salisilik asit sayesinde olmaktadır. Asidi mideye zarar verebileceğinden dolayı salata ve yemeklere takviye olarak tüketilmesinde faya vardır.

Yemişler ve çekirdekler: Bilindiği üzere çerezlerin ve çekirdek türlerinin içerisinde yap vardır fakat içerilerin deki yağlar kilo yapmak yerine yağ yıkımına faydalıdır.

Göbeğe karşı armut: Öğlen ve akşam yemeklerinden önce bir armut yemeniz hayvansal yağlardan tükettiğinizde eritmenize yardımcı olur.

Çay türleri: Şekersiz tüketildiği zamanlarda yeşil ve beyaz çayın yağ yakımı etkisi vardır.

Yoğurt: Yağ yakımı konusunda etki olan yoğurdun kalorisinin düşüklüğü uzun süre tok tutması gibi diyet zamanında kullanılması gereken bir besindir.

Zeytin: Obeziteyle savaş halinde olduğumuz günümüzde kolesterol düşmanı olması ile sofralarımızdan eksiltmememiz gereken bir besindir.

Acı biber: Biberin vücut ısısını yükseltme ve bunu yaparken kalori harcama gibi bir özelliği vardır.

Greyfurt: Özellikle göbek yağlarının yakımın da çok önemli bir etkisi vardır.

Adaçayı: Yağ yakımı ve iştah kesici etkisi olan yiyecekler arasında en kolay bulunanı ve en kolay tüketilenidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar