İltihaplı Eklem Romatizması ve Sinir Sıkışması İçin Isırgan Otu Kiraz Sapı Kürü

İltihaplı Eklem Romatizması ve Sinir Sıkışması İçin Isırgan Otu Kiraz Sapı Kürü

ISIRGAN OTU VE KİRAZ SAPI

Sinir sıkışması ve iltihaplı eklem romatizması gibi hastalıkların tedavi edilmesinde uzman hocaların engin bilgileri olan ısırgan otu ve kiraz sapı kürlerinden faydalanarak şikâyetlerimizden kurtulabiliriz. Ellerimizde ve ayaklarımızda oluşan iltihaplı eklem romatizması ağrıların ortaya çıkması ile başlar. Kişide oluşan belirtiler yaşam kalitesini düşürmekte sosyal hayatımızda negatif bir rolü bulunmaktadır. İltihaplı eklem romatizması tedavisi olan bir hastalıktır. Hastalık eğer kontrol altına alınırsa hasta vücudundan bu hastalığı atar. Tedaviye başlamadan önce bir uzman hekim kontrolünde başlanılmalı.

Sinir sıkışmasının tedavisinde ısırgan otu ve kiraz sapı kürü

Gerekli olan malzemeler

-25-30 adet kurutulmuş kiraz sapı

-bir tutam kiraz sapı

-yarım litre klorsuz su

Sinir sıkışması ve iltihaplı romatizma kürünün hazırlanışı

Boş bir tencerenin içerisine yarım litre klorsuz su eklenerek kaynatılır. Yeni yeni kaynamaya başladığında suyun içerisine 25- 30 adet kiraz sapı eklenir. Kiraz sapını ekledikten sonra 4 dakika kadar daha kaynatılır. 4 dakikanın sonunda tencerenin içerisine ısırgan otu da ilave edildikten sonra da kür 6 veya 7 dakika daha kaynamaya bırakılır. 7 dakika sonunda ocağın altını kapatarak kür ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra bir süzgeç yardımıyla süzülüp bardağa konularak içebilirsiniz.

Sinir sıkışması ve romatizma kür uygulaması

Hazırladığımız kür Sabah kahvaltıdan 2 saat sonra 1 bardak diğer bir bardağını ise akşam yemekten 2 sonra tüketin. Bu kür toplamda 21 gün devamlı uygulanır. 21 gün sonunda hastalığın tedavisine göre tekrar edilebilir. Karışımın taze olarak yapılması öngörülmektedir.

Isırgan otu ve kiraz sapının hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Ayrıca zayıflamada da kiraz sapı önemli bir yer tutmaktadır. Sinir sıkışması için bu kürden sonra da ardıç yağıyla da masaj yapılabilir. Hafta da 3 veya 4 defa ardıç yağını ağrıyan yere masaj yaparak da tedavi edilmektedir. Romatizma ağrılarında ise kullanılan bir çok ilaç tedaviye cevap vermemektedir. Romatizma da bu kürü uygulayarak ağrıdan kurtulabilirsiniz. Kürü uygulamaya başladığımız ilk hafta vücutta depolanır. 2. Hafta ise kür etkisini gösterir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar