İmom Latte Kapsül

İmom Latte Kapsül

Emzirme döneminde annelerin birçok vitamin, mineral ve özellikle Omega 3 yağ asitlerine olan ihtiyacı normal beslenmeyle karşılanamayacak biçimde artar. iMom Latte, emziren annelerin beslenme gereksinimleri dikkate alınarak seçilmiş vitamin, mineral ve Omega 3 yağ asitleri (DHA ve EPA) içeren takviye edici gıda ürünüdür.
iMom Latte anne sütünün besleyici içeriğini (niteliğini) zenginleştirmek amacıyla tasarlanmış bir ürün olup, süt miktarını (niceliğini) artırmaya yönelik değildir.
iMom LATTE; emzirme döneminde ihtiyacı artan taurin, omega3 (DHA ve EPA), A, B, C, D, E vitaminleri ile folik asit, biotin, çeşitli mineraller ve eser elementler içerir.

Bileşen          Beher Kapsülde
Balık yağı       200 mg
DHA               100 mg
EPA                20 mg
Taurin            20 mg
Demir             7 mg
Vitamin C      40 mg
Vitamin D      2.50 µg
İyot                  100 µg
Vitamin A       400 µg
Vitamin E       6 mg
Folik asit         100 µg
Çinko               5 mg
Biotin                25 µg
Bakır                 500 µg
Vitamin B1       0.55 mg
Vitamin B2      0.70 mg
Vitamin B3       8 mg
Vitamin B5        3 mg
Vitamin B6        0.70 mg
Vitamin B12      1.25 µg
Selenyum          10 µg

Taurin beyin başta olmak üzere tüm sinir sistemi dokuları ile insülin salgılamakla görevli olan pankreasın gelişimi açısından çok önemlidir. Taurin, öğrenme ve hafıza gibi özelliklerimizin daha emzirme döneminden itibaren gelişiminde rolü olan bir aminoasittir.

Omega 3
yağ asitleri dokozahekzaenoik asit (DHA) ve eikosapentaenoik asit (EPA) bu gruptandır. DHA tek başına beyin ve göz işlevlerine katkıda bulunurken, EPA ile birlikte kalp-damar sisteminin normal çalışmasında rol oynar.

İyot
eksikliği anne karnından gelişimin tamamlandığı güne dek (adolesan çağının sonuna kadar) beynin yapısal ve işlevsel (zeka) gelişimi için yaşamsal bir önem taşır. Gebelikte annenin iyot eksikliği yaşamasından dolayı bebeklerinde kretinizm denen sinir sistemi bozukluğu görülebilmektedir. Beynin yapısal ve işlevsel sağlığı açısından gebelikte ve doğumdan sonra iyot desteği çok önemlidir.

D3 Vitamini kalsiyumun vücuda emilmesini sağlayarak güçlü kemik yapısı ile diş ve kemiklerin oluşumunda rol alır. Dahası D vitamini bağışıklık sistemine ve hücre olgunlaşmasına katkıda bulunur.

Kalsiyum kemik ve diş sağlığı açısından önemli olduğu yaygın olarak bilinen bir elementtir. Ancak kalsiyumun önemi yalnızca bununla sınırlı değildir. Kalsiyum özellikle doğumdan hemen sonra yenidoğanın organlarının tam gelişimi açısından ihtiyaç duyulan bir maddedir.

A vitamini göz ve bağışıklık sisteminin işlevselliğine demir metabolizmasına, hücre zarı ve derinin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur. A vitamini ayrıca kök hücrelerden farklı organların oluşmasında rol alır.

E vitamini anne sütündeki tek antioksidan maddedir ve emzirme döneminde miktarı giderek azaldığından oksidasyona bağlı hastalıklara yakalanma riskini azaltan bir vitamin olarak anne sütündeki miktarının yeterli düzeyde olması önemlidir.

Folik asit anne karnında bebeğin dokularının gelişiminde ve amino asit üretiminde rol alır. Öte yandan emzirme dönemi
bağışıklık sisteminin işlevlerine ve yorgunluk (bitkinlik) durumunun azaltılmasına katkıda bulunur.

Kullanım Şekli
1 kapsülü 1 bardak su ile alınız.

Uyarılar
Tatlandırıcı içerir.
Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın.
Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.
İlaç değildir.. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.
Hamilelik ve emziirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın
Bu takviye edici gıda yetişkinlere yöneliktir.
Serin ve kuru bir yerde muhafaza ediniz.

Fiyatı : 57.64 TL

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar