İnanılmaz Baharat Olan Kekik İle Kanserli Hücreyi İntihara Sürükleyin

İnanılmaz Baharat Olan Kekik İle Kanserli Hücreyi İntihara Sürükleyin

 İnanılmaz Baharat Olan Kekik İle Kanserli Hücreyi İntihara Sürükleyin

Baharat olarak bilinen ve yemeklere tat ve aroma veren değil de kanser hücrelerini intihara doğru sürüklemektedir. Vücutta oluşan mikroplara ve hücrelerin yaşlanmalara karşı vücudu korumaktadır.

Bebeklerin karnı ağrıdığında biraz kekik çayı yapılarak bebeğe içirilir, bebeklerin ağrıyan yerlerine biraz kekik yağı sürülerek ağrıyı geçirmeye yardım eder. Bebeğiniz öksürüyorsa hemen çayı yapılır içirilir. Taze kekik mevsiminde ise alınıp kurutulurdu. Kekiğin içerisinde bulunan uçucu yağlar ve timol ursalik asit, karvakrol ve rosmarinik asit gibi maddeler sayesinde çok kuvvetli antioksidan ve mikrop öldürücü etkisi yapmaktadır. Vücutta oluşan hastalıklara karşı direncimizi arttırır. Serbest oksijen radikallerinin neden olduğu zararları engelliyor. Aynı zamanda yaşlanmayı geciktirmede en iyi bitkilerden birisidir.

10 yıl önce yapılan araştırmaya göre karvakrol yani kekiğin içerdiği maddeye göre beyinde oluşan tümörlerin gelişmesini engellemektedir. Kanser hücrelerini durdurarak kanser hücrelerini intihara sürüklemektedir. Kekik birçok farklı yerlerde yetişmekte olup kekiğin 300 adet çeşidi bulunmaktadır. Doktor ümit yaşarın bir kitabı olan ilaçsız yaşam da Türkiye de yetişmekte olan kekiğin türlerinden bahsedilmektedir. Karvakrol maddesi ağırlıklı olarak bulunduğunu söylemektedir.

Kekikte bulunan faydalarından bahsetmek gerekirse
-kanseri yenmede savaş açmada etkilidir.
-vücutta oluşan mikropları öldürmektedir. Üst solunum yollarının tedavisinde kekik etkili bir baharat türüdür.
-önemli bir antioksidandır. Hücre de oluşan hasarların önüne geçmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar