Inofolic Combi Kapsül Polikistik Over Semptomları Geride Kalsın

Inofolic Combi Kapsül Polikistik Over Semptomları Geride Kalsın

INOFOLİCInofolic Combi Kapsül İle Polikistik Over Semptomları Geride Kalsın
Inofolic Combi Polikistik Over Sendromu belirtilerinin giderilmesinde doğal destek sağlar.

Polikistik Over Sendromu (PKOS) belirtileri;
Hormonal bozukluklar (tüylenmede artış, saç dökülmesi, cilt yağlanması ve sivilce), Kilo almaya yatkınlık, Adet düzensizliği, Lipid (kan yağları) metabolizmasi bozukluğu, Kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskinde artış

Inofolic Combi Hangi Durumlarda Fayda Sağlar
Tükettiğiniz gıdalarda olmadığından veya tüketimı arttığından myo-inozitol, d-kiro-inozitol ve folik asit eksikliği yaşamanız mümkündür. Inofolic Combi myo-inozitol, d-kiro-inqzitol ve folik asit eksikliğinin önlenmesini sağlayan bir destek ürünüdür. Inofolic Combi ile aldığınız folik asit proteinlerin yapı taşı olan amino asitlerin yapımını, hücre bölünmesini ve homosistein metabolizmasının sağlıklı çalışmasını sağlar.
Yapılmış bilimsel çalışmalar Inofolic Combi’ nin BKİ değeri 25’in üzerinde olan bireyler için öncelikle yararlı olduğunu göstermektedir.

Bileşimi
Beher Inofolic Combi jel kapsülde 550 mg myo-inozitol, 13,8 mg d-kiro-inozitol ve 200 mcg folik asit bulunur.
Myo-inozitol hücrelerimizin özellikle zarında bulunan fosfolipidlerin bileşiminde yer alır ve lesitin adlı önemli bir maddenin vücudumuzda yapımını arttırır. Öncelikli görevi insülin, FSH ve TSH gibi birçok hormonun vücudumuzda görevini yapmasını sağlamak olan myo-inozitol, yağ ve şeker metabolizmasında önemli rol üstlenir ve sinir sistemi hücrelerine bazı özelliklerini kazandırır. Yapılan klinik araştırmalar diyabet hastalarının sağlıklı bireylere kıyasla daha fazla myo-inozitol kaybettiğini ve bu nedenle diyabet hastalarında bu maddenin eksikliğinin yaşandığını ortaya koymuştur.
D-kiro inozitol ise hücre içerisine giren şekerin depolanmasından sorumludur. Eksikliğinde hücre içerisine giren şeker depolanamadığından hücrenin dolaşım sisteminden yeni şeker girişi engellenir ve kan şekeri yükselir.
Myo-inozitol ve d-kiro-inozitol aslında inozitol maddesinin iki farklı formudur ve vücudumuzda farklı ama birbirini tamamlayan görevleri vardır. Tüm dokularımızda bu iki inozitol formunun üretimi hücrelere yeterince şekerin girmesi ve depolanması açısından çok önemlidir ve bu kardeş maddelerin işlevleri birbirleriyle ilişkilidir. İnozitol formlarının hücrede yapımı birbirleri arasında olması gereken bir orana göre gerçekleştiğinden d-kiro-inozitolün günlük alım miktarı bellibir değeri aşmamalı ve mutlaka myo-inozitol ile birlikte alınmalıdır. Metabolizma ve üreme işlevleri ile ilgili sorunların düzeltilebilmesi için bu iki formun alım miktarları arasında belli bir oran (myo/d-kiro oranı vücudumuzda 40:1 dir) gözetilmelidir. Inofolic Combi bu doğal oran gözetilerek geliştirilmiştir.
Myo-inozitol ve d-kiro-inozitol birlikte yağ ve şeker metabolizmasının düzgün çalışmasını sağlar. Beden Kitle İndeksi (BKİ) 25’in üzerinde olan bireylerde bu iki forımun birlikte çalışmasıyla ilgili bir sorun olabilir. BKİ kolayca hesaplanabilir. BKİ kg cinsinden ağırlığınızın metre cinsinden boyunu zun karesine bölünmesiyle bulunur. Örneğin boyu 1,67 cm olan 60 kg ağırlığında bir bireyin BKİ değeri (60/(1,67×1,67)) 21,51 bulunacaktır.
Folik asit hamilelik esnasında annenin ve bebeğin dokularının sağlıklı gelişiminde önemli rol oynar. Folik asit eksikliğinde yumurtalılarda homosistein adında bir maddenin miktarı aşırı artar ve yumurtanın kalitesini düşürür. Folik asit protein yapımında, hücre bölünmesinde ve homosistein metabolizmasının sağlıklı çalışmasında önemli rol oynamaktadır.

Kullanım Şekli
Günün herhangi bir zamanında Inofolic Combi’ yi kullanabilirsiniz. Hekiminizin başkaca bir önerisi yoksa, günde 1-2 kapsül almanız önerilir. Önerilen dozu aşmayınız. Hekiminiz veya eczacınız tarafından önerilen dozda kullanınız. Inofolic Combi hekiminiz ve/veya eczacınız tarafından tek başına ya da başka bir uygulamaya destek sağlamak amacıyla önerilebilir.

Saklama Koşulları
25°C’ nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız. Serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmesi önerilir. Üç yaşından küçük çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde saklayınız.

Ticari Takdim Şekli
Inofolic Combi 20 yumuşak jel kapsül içeren kutularda sunulmaktadır.

Üretim Yeri
LOLI Pharma (Roma/ltalya) lisansı ile Pharcoterm (Milano/italya) tarafından üretilmiştir.

İthalatçı
ITF İlaç Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi,
Büyükdere Cad. Sapphire Residence,
Kat: 12, No: 1206, 34415 Levent/İstanbul
Tel: 0212 282 15 05

Raf Ömrü
Dış ambalajında yazılı olan tarihe dek kullanılabilir

Barkod
8699324190010

Fiyatı
38.37 TL

Sosyal Medyada Paylaşın:

63 yorum

 1. Doktorum bnada yumurta tembelligi var dedi progestan ve inofolic verdi kullandim adet oldum bu ay olmm gerekiyordu hala olamadim hamilede degilim doktor imkanimda yok sehirde oturmuyorum sasirdim kaldim

 2. İnofolic Combi kullanıyorum mavi kapsüldü hep yeni aldım eczaneden kahverengi çıktı eczacıya sordum aynı sadece rengi değişik dedi ama genede emin olamadım?

 3. Merhaba. Inofolic combi aldim ancak kapsul kahverengi. Daha önce hep maviydi. Netten siparis verdim. Neden kahverengi acaba

 4. Merhabalar.. Ben de inofolic combi kullanıyorum 2. Kutuya geçeceğim fsh değerim de 10.07 geldi.. Gebelik ihtimalim çok düşük olmamakla birlikte biraz endişelerim var doktorumdan kaynaklı tedirgin etti beni rezervlerim azalmaya başlamış.. Doğal yollardan hamile kalmam zor mu acaba.. Birde bu ilacı kullanıp hamile kalan da çok olmuş.. Bilgi verirseniz sevinirim.. İyi günler

  • Stres iş yoğunlu ve yaşam şeklimizden dolayı, maalesef çoğu bayan bilmesede erken menopoz sorunları yaşayabiliyorlar. 2 sene tüp bebek deneyip sonrasında doğal yolla hamile kalanlar var siz ilacınızı düzenli kullanın.

 5. merhabalar ınofolıc combı kullanıyorum pco hastasıyım
  günde 2 adet kullanıyorum fakat adet olduktan sonra bırakmalımıyım ?
  adet donemınde ıken kullanmaya devam mı etmelıyım ?

 6. merhabalar benim doktorum da bana inofolic combi verdi bir aydır içiyorum ama adet olduğum zaman içecekmiyim bu ilaci yoksa adet bitiminde tekrar mi başlayacağım hamile kalmak istiyorum ıs allah olur 2 yıllık evliyim bu ilacı kulanırken hangi sıklıkta eşimle birlikte olsam çocuk olasılığı daha yüksek olur

 7. Mereba arkadaşlar ben ikinci bebeğine. Hamile kalmak istiyorum çok kiloluyun doktorum yumurta tembelliği var dedi ve inofic combi verdi 3 ay iç hamile kalacaksın dedi kalirmiuom aceba çok istiyorum

 8. Mrb bende İnofolic combi kullanmaya başladım . Doktorum 3 ay kullanacaksın dedi . Ama aklıma takılan kaç kutu içmem gerekli onu tam anlamadim . 3 ay da 9 kutu içmem mi gerekiyor .

   • Mrb inofolic combi kullanmaya başladım . Normalde adet düzensizliği var . Ilaç içmeden olamıyorum. Ve çocuk düşünüyoruz. Sıkıntı yaşıyoruz. Adet düzensiz olduğu için. Inofolic combi adet düzensizliğini düzeltiyor mu . Aklıma takıldı.

    • Evet düzeliyor adet ve hamilede kapılıyor bn kullandim kaldım ama düşük yaptım iki düşük yaptim bunu arastirdik kan pihtilasma çıktı doktorun bundan duusk yaptığımı söyledi ve hiçbirşey hisetmemin içimde öldü nü söyledi şimdide verdi inofolic kapsül ilacı allahım izniyle tekrar kalırım kalır kalmaz tedavi yaparım risk kalmayacağını söyledi doktor

 9. Bende kullanıyorum fakat ilacın rengi mavi değil ismi içeriği dış kabi hepsi aynı fakat ilaç mavi değil öyle bir çeşidi de var mı tereddutte kaldim

 10. Mrb ben 3 kez catlatma ignesi kullandim bi kez asilama yaptirdim.adet duzensizligim yok.kilom 55-60 arasi doktorlar herhangi bi sebep soylemiyor.ben hamile olmak istiyorum.bu ilaci direkt eczaneden alsam sıkıntı olmaz dimi

  • Gıda takviyesi olduğu için bir sıkıntı olma ihtimali olmasada doktorunuzla görüşmeden kullanmayınız.

 11. Merhaba lar doktorum inofolic combi doktorum zayıflamak için tavsiye etti acaba daha önce kullnan oldumu olduysa lütfen yazarmısınız kullanmam doğru olurmu acaba

 12. Slm ben pko hastayım bir de ovilasyon takibi yaptırdım ama gebelik olmadı bende Dr aradım ve inofolic kullanmami söyledi bende combi olanini aldım ama günde kaç kere kullanmalıyız birde ilaç bitince hemen adet olucakmiyim

 13. Merhabalar infolic combi kullanıyorum ve adetimin 5 gününde klomen kullanamaya başlıcam 11 aylık evliyim hiç korunmadık yumurta tembelliği varmış bu ilaçlar fayda edermi vede yumurtalıklarım için bitkisel bir kür var mı yapabilecegim böyle şeyleri fazla bilmiyorum daha yeni başladım araştırıyorum herkes olumlu şeyler yazmış.Rabbim kimseyi evlatla sınamasın kimsenin kucağını boş bırakmasın… (Çok amin)

  • Merve hanım merhaba, İnofolic Combi Kapsül içerisinde 200mg Folik Asit vardır ve Folik asit gebelik süresinde annenin ve bebeğin dokularının sağlıklı gelişiminde önemli rol oynar.Vücudumuzda Folik asit eksikliğinde yumurtalılarda homosistein adında bir maddenin miktarı aşırı artar ve yumurtanın kalitesini düşürür. Folik asit protein yapımında, hücre bölünmesinde ve homosistein metabolizmasının sağlıklı çalışmasında önemli rol oynamaktadır.

   • Mrb bende İnofolic combi kullanmaya başladım . Doktorum 3 ay kullanacaksın dedi . Ama aklıma takılan kaç kutu içmem gerekli onu tam anlamadim . 3 ay da 9 kutu içmem mi gerekiyor .

    • Büşra hanım doktorunuz günde kaç tane içeceksiniz dediyse ona göre hesaplamalısınız veya bize söyleyim kaç adet içeceğinizi bizde hesaplayabiliriz.

  • Bu konuda doktorunuza başvurun. Fakat şunu söyleyeyim rezerv yoksa faydası olacağını düşünmüyorum. Çünkü mercimek kadar da olsa yumurta rezervi olacak ki ürünler bunu büyütsün veya kalitesini artırsın. Hiç yok ise o sayıyı artırma. Fakat olan yumurta kalitesini artırır ise hamile kalma şansı daha da atabilir diye düşünüyorum. Şahsi fikrim. Yine bi kadın hastalıkları uzmanı ile görüşün derim.

 14. Merhaba ben pko yum adet düzensizliği var kilo sivilce sorunum yok zayıfım bu ilacı kullanırsam zayıflar mıyım? Bu ilacı kullanıp gebe kalan var mı

 15. Merhaba bende inofolic ilacına başlıycam adetliykenmi başlamak gerekiyor yoksa her hangi bi zamanda başlayabilirmiyim

 16. Ben inofolic kombi içerken hamile kaldım.hamileligim boyunca da bu ilaca devam edebilir miyim elimde bir kutu kaldi içmek istiyorum

  • Prospektüsünde “Folik asit hamilelik esnasında annenin ve bebeğin dokularının sağlıklı gelişiminde önemli rol oynar” yazsada Doktorunuzla görüşmeniz önerilir.

  • Merhaba bende 6 ay klomen ve çatlatma iğnesiyle tedavi gördüm sonuç 0 şimdi doktor bana inifolik combi verdi nasıl kullandınız ve birliktelik ne zaman oldu dedi ki:

   Merhaba bende inifolik combiye yeni başladım ne kadar içtiniz 20 tane var ve ne zaman birliktelik oldu yardımcı olurmusunuz

 17. Doktor bana ınofolic combi verdi kutunun üzerinde günde 2 kez 1 kapsül diyor nasıl içeceğim bunu ilacı 2 ye mi böleceğim günde 2kez 1 kapsülü yarım yarım mı içeceğim

 18. Merhaba ben iki aydir inofolik kullaniyorum hamile kalmak icin adetim on gun gecikti ve adet oldum bu ilacta hamile kaliniyormu kesin yoksa zamanmi kaybediyorum bunu icerek lutfen cevap verirmisiniz

  • Seçil hanım bu ürünü içtikten sonra kesin hamile kalırsınız diye birşey söylemek pek doğru olmaz fakat gebelik için etkisi olabilir deneyebilirsiniz.

 19. İnofolic combi ile inofolic şase değerleri aynımıdır .eczacı şase yok diye combi verdi ve dr nin şase için yazdığı dozajda sabah 2 akşam 2 olarak combi kapsül kullanıyorum sorun olurmu

  • İnofolic Combi’ nin içeriği
   ETKİN MADDELER
   Miyo-inozitol 550 mg
   Folik asit 200 mcg

   İnofolic Toz İçeriği
   ETKİN MADDELER
   Miyo-inozitol 1 g
   Folik asit 100 mcg

 20. Inofolic kombi ile hamile kalabilirmiyim ve adetliyken kullanilirmi hangi gunler icerisinde ve hangi araliklarla iberaberlik olnalidir

 21. Aynen bnmde adet duzensizligimm var doktor bana gynelle ve inofolic combi verdi kullaniyrm yuzumde bir suru sivilce var hic disariya cikmak istemiyrm utaniyormm

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar