Kahve Telvesinin Sizi Aşırtacak 6 Kullanım Alanı

Kahve Telvesinin Sizi Aşırtacak 6 Kullanım Alanı

Kahve Telvesinin Kullanılışı

İçilen Türk kahvesinin faydasından ziyade attığımız telvenin bile faydası bulunmaktadır. Bu telvenin 6 adet faydası bulunmaktadır. Bunları aşağıda inceleyelim:
Bitkilerde koruyucu, mutfakta temizlikçi, buz dolap da kötü koku giderici olarak kahve telvesi kullanılabilir.

Bitkilere Gübre: evlerimizin vazgeçilmez bitkisi olan sardunya, kamelya, açelya gibi asitli bitkiler kahveyi seven bitkilerdir. Kahvenin telvesi toprağı besler. Çaydan farkı ise bitkilerden birçok haşereleri temizlemektedir.

Tencerenin dibinin tutmasında telve: eğer tencerenin dibini tutturmuşsanız çok basit yöntemi vardır. Bulaşık süngeri veya fırçanın ucuna kahve telvesi sürerek yanmış yerlerden kurtulabilirsiniz.

Lavabo tıkanıklığında: biz kadınların korkulu rüyasıdır. Bir miktar kaynamış suyun içerisine bir miktar karbonat ve telveyi ekleyin. Tıkanmış yerlere dökün. Kimyasallar kadar etkili olmasa da yine de biraz da lavaboyu açmaktadır.

Kötü kokan buzdolaplarında: bazen kötü kokan buzdolabı dayanılmaz bir hal almaktadır. Bir miktar kahve telvesini bir gazete parçasına yayın. Sıcak bir yerde veya güneşe çıkarıp kurutun. Kuruduktan sonra bardakaltına alıp buzdolabına koyarak kötü kokudan kurtulun.

Güzelliğinize güzellik katın: kahvenin telvesi tüm vücuda yüzden başlayıp bacaklara karın ve göbeklere eller ve ayaklara yarayışlıdır. Kan dolaşımını hızlandırarak peeling vazifesi görmektedir. Siyah noktaların giderilmesini sağlar. Bir miktar ılık suyun içerinse kahve telvesi eklenerek yüzünüze masaj yaparak sürün. 10 dakika bekletip yıkayın.

Soğan ve sarımsak kokusunu gidermek: ellerinize bir miktar kahve telvesi sürerek soğan ve sarımsak kokusunu giderin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar