Kalp Krizi Geçiren Kişiyi Toplu İğneyle Hayata Döndürme Yöntemi

Kalp Krizi Geçiren Kişiyi Toplu İğneyle Hayata Döndürme Yöntemi

Kalp Krizi Geçiren Kişiyi Toplu İğneyle Hayata Döndürme Yöntemi
Kalp krizi, birçok insanın yaşamını olumsuz etkileyebilen ve bazen ölümle sonuçlanabilen bir sağlık kavramıdır. Böyle bir vaka ile karşılaşıldığında doğru adımları atacak uygulamalar yapılıp, hastanın bir sağlık kurumundan yardım alması sağlanmalıdır. Bir hastanın kalp krizi geçirdiği nefesinin daralmasından, göğüs ağrısından, göğüs sıkışmasından, bulantı, terleme ve kusma gibi belirtilerden anlaşılabilir.

Kalp krizine müdahale yolları hakkında ilginç bir yöntemden ise Çinli bir bilim adamı söz ediyor. Kalp krizinin aslında kılcal damarların patlaması olduğunu savunan bilim adamı, çok eskilerden beri uygulanan ilginç yöntemiyle hastanın yaşamını kaybetmeden bu durumun atlatılabileceğini savunuyor. Dilerseniz bu ilginç yöntemden biraz bahsedelim.


Kalk krizi geçiren hastanın parmak uçlarına kan gelecek şekilde toplu iğne batırılmasını öneren bu yöntemde eğer kan gelmezse ellerin sıkılarak kan gelmesi sağlanıyor. Bilinci yerinde olmayan hastanın bilincini yerine getirmek için ise kulaklar iyice sıkılarak kızartılıyor ve kulak memelerine ikişer kez toplu iğne batırılıyor. Tüm parmaklar uçlarının toplu iğneyle denilip, hastanın bilinci için kulaklara müdahale eden yöntem sırasında hastanın pek hareket ettirilmemesi öneriliyor.


Uygulanan yöntemle hasta korunurken sağlık kuruluşundan yardım almak kaçınılmaz. Bu yöntem üzerine henüz yeterli araştırılmalar yapılmış ve doğruluğu üzerine net kanıtlar ortaya konmuş değil. Kalp krizi konusunda bilindik tıbbi önlemleri almak ve bu riski taşıyan yakınlarımız varsa tıbbi açıdan onaylanmış, bilinçli müdahalelerde bulunmak elbette çok önemli.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar