Kan Şekerini Kontrol Altında Tutmanın Kolay Yolu

Kan Şekerini Kontrol Altında Tutmanın Kolay Yolu

Kan Şekerini Kontrol Altında Tutmanın Kolay Yolu ve Gerekli Olan Tek Şey Nedir
Bu yazımız en çokta şeker hastalarını ilgilendirmektedir. Aslında kan şekerini düzenlemek, hiçte sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Kan şekerini kontrol altında tutmak tarif edeceğimiz yolla artık herkes için çok kolay bir hale gelecek. Kan şekerini kontrol altında tutabilmek için gerekli olan tek şey aslında sadece 1 adet haşlanmış yumurtadır. Birçok uzman ve araştırmacıya göre, haşlanmış yumurta kan şekeri değerlerini kontrol altına almakta ve hatta kan şekeri değerlerini düşürmektedir. Sizlerle paylaşacağımız tarif aslında gerçekten çok kolay bir tariftir.

Kan Şekeri Değerlerini Kontrol Altına Alabilecek Mucizevi Karışım
Şeker hastalığı dünya üzerinde yediden yetmişe birçok kişinin genetik olarak sahip olduğu bir sağlık problemidir. Şeker hastalığı vücutta bulunan pankreasın insülin salgılamayı bıraktığında veya dengeli bir şekilde kullanmadığında ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Kan şekeri değerlerinin aşırı derecede yükselmesi sonucunda ortaya çıkan rahatsızlık, ilaçlı tedavi yöntemi ile tedavi edilmektedir. Şeker hastalığının başlıca belirtileri şunlardır: hızlı kilo kaybı, özel bölgede kaşıntı hissi, sık sık idrara çıkma ihtiyacı, susuzluk, yorgunluk, bulanık görme ve benzeri durumlardır. Bu belirtiler şeker hastalığının göstergelerinden bazılarıdır. Şeker hastalığı aslında çokta basit olan bir hastalık değildir. Eğer ki kontrol altına alınmazsa körlük, karaciğer yetmezliği, sinir sistemleri rahatsızlıkları, kardiyovasküler rahatsızlıklara yol açabilir. Tüm bu olası rahatsızlıklardan kurtulmak ise evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir karışımla mümkündür.

Malzemeler
1 adet haşlanmış yumurta
Az miktarda sirke

Yapılışı:
Öncelikle taze almış olduğunuz yumurtayı güzelce haşlayınız. Haşlamış olduğunuz yumurtanın kabuklarının hepsinin güzelce soyunuz. Soymuş olduğunuz haşlanmış yumurta üzerine çatal veya bıçak yardımıyla belirli noktalarına delikler açın. Delikler açtığınız yumurtayı bir kabın içerisine koyun. Ve kabın içindeki yumurta üstüne bir miktar sirke dökün. Bu karışımı bir gece boyunca bekletiniz. Bir gece bu şekilde bekletmiş olduğunuz bu karışımı ertesi gün sirke içinde bekletilmiş haşlanmış yumurtayı, 1 yemek kaşığı ile karıştırılmış olan 1 bardak su ile birlikte tüketin. Bu mucizevi karışımı 4-5 gün boyunca uygulayın. Tedaviyi bıraktıktan sonra kan şekerinizi tekrar ölçün. Aradaki farkı göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Yumurtayı haşlayıp sirkeye bekletmeyi anladım da yeme işini kavrayamadım. Yemek kaşığı ne? Bir bardak su ne işe yarayacak? Yumurtayı elime alıp ısıra ısıra yemek varken… Hatta içinde bekettiğimiz sirkeyi bir yudumda içmek dururken… Ama en önemlisi yemek kaşığını çözemedim.

    • 1 yemek kaşığı şirke ile olacak, eksik bilgi var burda (çay yerine bir yemek kaşığı sirkeyi bir bardak ılık suyla karıştırıp tüketin) demek istemiş. Bu tarifi deneyen şekerini düşürebilen varmı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar