Kanser Hücresinin Yok Edilmesinde Faydalı 6 Yiyecek

Kanser Hücresinin Yok Edilmesinde Faydalı 6 Yiyecek

Araştırmalarca bu 6 yiyecek kanser hücrelerinin yok edilmesini yardımcı oluyor

1)SARIMSAK: sarımsağı ister pişmiş tüketin isterseniz de çiğ tüketin düzenli olarak tüketildiği takdirde mide kanseri, kolon kanseri ve damar hastalıklarının tedavi edilmesinde ve kanseri azaltmakta büyük bir payı vardır.

2)ÜZÜM: Özel bir antioksidan özelliği bulunan kırmızı üzüm hücrelerin anormal gelişmelerine sebep olarak siklooksijenaz-2 bileşiğinin etkisinin kaldırılmasına yardımcı olur.

3)YEŞİL ÇAY: düzenli olarak kullanılan yeşil çay kansere dolaylı yönden sebep olan süreçleri yok eder. Yeşil çay birçok hastalığa da iyi gelmektedir. yeşil çayınızı demleyip afiyetle içebilirsiniz.

4)TATLI SU YOSUNU VE MAVİ-YEŞİL ALGLER: Güney Koreli bilim adamlarının araştırmalarına göre kanseri önleme de tatlı su yosunlarının içerisinde bulunan karotenoidin kanseri büyük ölçüde önlediğini ispatladılar.

5)TURPGİLLER: Kanseri önleme açısından büyük öneme sahip turpgiller hücrelerde ki DNA hasarını önlemektedir.

6)DENİZ BİTKİLERİ: Kalsiyum, magnezyum, demir ve iyot gibi deniz bitkileri birçok zengin mineral taşır. Bu sebepten deniz bitkileri özellikle başta kolon kanseri olmak üzere bütün kanser hastalıklarının oluşma riskini azaltır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar