Kimyasal Olmadan Beyaz Saçlara Doğal Yollarla Veda Edin

Kimyasal Olmadan Beyaz Saçlara Doğal Yollarla Veda Edin

Kimyasal Olmadan Beyaz Saçlara Doğal Yollarla Veda Edin
Beyazlayan saçlar, ilerleyen yaşların, dolu dolu geçen bir yaşamın ve olgunluğun simgesi olsa bile, bazı kişiler saçlarında ortaya çıkan beyazlardan rahatsızlık duyabiliyor. Günümüz şartlarında erken beyazlayan saçlara çözüm arayanlar bu durumun önüne geçmek için boya türleri başta olmak üzere birçok kimyasal yöntem kullanmak zorunda hissediyor.

Hangi nedenle olursa olsun, saçlarımız için uyguladığımız kimyasal maddelerin elbette bazı zararları veya yan etkileri ortaya çıkabilir. Saç beyazına önlem alarak, beyazlamanın durdurulması üzerine doğal bir çözüm arayanlara bitkisel bazı ipuçları vermek istiyoruz. Doğal bitkilerden elde edilen bu yöntemler saç beyazına önlem olarak sizi memnun edebilir.

Soğan Kürü
Soğan suyu, saç beyazlarıyla mücadele etmede ve saç rengini eski haline getirmede son yıllarda moda olan yöntemlerden biri. Soğan suyunu saçınıza yedirdikten sonra bekletip sonra iyice arındırana kadar durulamanız gerekiyor.

Limon ve Hindistancevizi
Saçı beslediği gibi koyu renge kavuşmalarını sağlayan bu yöntemde limonun suyundan ve Hindistancevizi yağından yararlanıyoruz. Bir iki tatlı kaşığı limon suyu ve Hindistan cevizini (eşit miktarlarda) karıştırıp, saç diplerimize kadar ovuşturarak yediriyoruz. Bu yöntemi günde bir kere uygulayabilirsiniz.

Havuç
Bağışıklığı güçlendiren, gözlere faydasıyla bilinen havucun suyunu katı meyve sıkacağında çıkarıp, her gün bir bardak tüketmek saçlarımız için yararlı olacaktır. Saçı güçlendiren bu yöntem aynı zamanda beyazlarla mücadeleye katkı sağlamaktadı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar