Levopront Tablet

Levopront Tablet

Levopront Tablet
Endikasyonları Nedir Ne İçin Kullanılır.
Çeşitli nedenlere bağlı kuru öksürüğün giderilmesinde kullanılır, (nonprodüktif öksürük) semptomatiktedavisinde endikedir.

Kullanım Şekli Dozu
Doktor tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmediği takdirde belirtilen dozlarda kullanınız.
Günde 3 kez ve en az 6’şar saat ara ile bir tablet alınır.
İlaç; maksimum 7 günlük tedavi dönemini aşmamak kaydı ile, öksürük kaybolana kadar ya da bir doktorun tavsiyesine göre alınmalıdır. Eğer semptomlar bu dönem içinde kaybolmazsa ilacın kullanımına geçici olarak ara verilmeli ve bir doktora danışılmalıdır.
Sadece ağızdan kullanım içindir.
İlacın besinlerle birlikte alınmasının emilim üzerinde herhangi bir etkisi olduğu yönünde bir bilgi olmamakla beraber, ilacın yemeklerden bir süre önce alınması önerilir.

Çocuklarda Kullanımı
30 kg’ın üstündeki çocuklarda günde 3 defa bir tablet şeklinde alınır.

Olası Yan Etkileri Nelerdir
Aşağıdakilerden biri olursa, LEVOPRONT TABLET’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz
Soluk almada zorluk, yüz, dudak, dil veya boğazda şişme, ani kan basıncı düşmesi, yaygın ve şiddetli kızarıklık, kaşıntı, ürtiker (kurdeşen)
Kan şekerinin düşmesine bağlı olarak terleme, bayılma, koma durumu

LEVOPRONT TABLET’i çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız.
25°C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız.

Üretim Yeri
Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Sanayi Mahallesi, Tunç Caddesi,
No: 3 Esenyurt/İstanbul

Gebelik kategorisi D’dir.
ocuk doğurma potansiyeli bulunan kadınların bu ilacı kullanmamaları, etkili bir doğum kontrol yöntemi uygulamaları gerekmektedir.

Barkod : 8699514010937

Fiyatı : 13 TL

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Merhaba bende kuru bir öksürük var doktora gittim levopront verdi ama hiç faydasını gormedim her akşam ballı limon suyu yapıp iciyom başka ne yapmam lazım

    • Merhaba Muhammed bey, maalesef kuru öksürüklerin iyileşme üsreci biraz daha uzun olabiliyor, doktorunuzun önerdiği ilaçlarınızı düzenli kullanmalısınız ve bahsettiğiniz gibi doğal yöntemlerle öksürüğünüzün geçmesine yardımcı olabilirsiniz.

  2. Beb hamile oldugumu yeni ogrendim iki haftalikmis . ilk hafta bilmeden bu hapi kulandim. Bebegim ne zari var ogrenmek istiyorum ozurlu olabilirmi. Yada ne gibi hastalik lar olabilir bebegimi

    • Gamze hanım merhaba, gebeliğiniz olduğuna göre birde düzenli gideceğiniz doktorunuz vardır, bu konuyla ilgili ondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar