Limon ve Tuzun Mucizevi Etkisi

Limon ve Tuzun Mucizevi Etkisi

Limon ve Tuzun Mucizevi Etkisi
İnsan sağlığı için limon, yüzyıllardır bilinen bir şifa kaynağıdır. Gribal enfeksiyon, yüksek tansiyon, yanıklar, hazımsızlık vb. birçok rahatsızlıkta limon ilaç etkisi göstermekte ve sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca limonun terapatik özelliğinin olduğu da bilinmektedir. Limonun insan vücudu için olan faydaları saymakla bitmez niteliktedir. Limonun içerisinde bulunan C vitamini, insan vücudunun günlük ihtiyacının %50’sini karşılar niteliktedir. Limon içerisinde C vitaminin yanı sıra A vitamininin de bulunması nedeniyle kullanıldığında potasyum ve kalsiyum ihtiyaçlarının da belirli bir miktarda karşılanmasını sağlar.

Tuz ise, insan vücudundaki beyin ve sinir sisteminin gelişmesi için gerekli olan iyotu içerisinde barındırmaktadır. Düşük tansiyon durumlarında tansiyonu dengelemek için kullanılmaktadır. Tuz vücuttaki asit – baz dengesini sağlar. Yiyeceklere lezzet verir. Tuz sayesinde idrar atılımı sıkça karşılanır ve bu sayede vücuttaki kötü maddeleri atmak kolaylaşır.

Bir miktar limonu bıçak hamleleriyle biraz kestikten sonra üzerine biraz doğal tuz serpiştirin bunları bir cam fanusun içine koyun ve oturma salonunuz, mutfak ve yatak odanızın içerisine koyduğunuzda oda içerisindeki değişimi hemen hissedeceksiniz. Limon ve tuz karışımı sonucunda odanızın içerisinde inanılmaz güzel hoş bir koku ve ferahlama hissedeceksiniz. Çünkü limon ve doğal tuz birbirleriyle etkileşime geçtiğinde ruh halinizde önemli bir değişme ve gelişme hissedeceksiniz. Bu yöntem uzmanlarca da kabul edilmektedir. Depresyon ve Anksiyete yani kaygı bozukluğu rahatsızlıklarında tedaviye yardımcı olarak kullanılmaktadır.

limontuz

Limonun Oda İçerisindeki Faydaları

  • Doğal bir oda spreyi olarak kullanılabilir. Çünkü herhangi bir kimyasal madde içermediği için hem çocukları hem de sizleri korurken ferahlatıcı bir koku sağlar.
  • Limon, oda içerisindeki havayı tazelediğinden zihni uyanık tutar ve zinde hissetmenizi sağlar.
  • Odaya hem hoş bir koku sunar hem de estetik bir görünüm sağlar.
  • Limon üst solunum yollarında da etkili olmaktadır. Bundan dolayı burun tıkanıklığı, bronşit gibi rahatsızlıklarda rahatlıkla kullanılabilir.

Limonun Diğer Fayları

  • Çatlayan ellerin tedavisi için limonu doğal bir nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.
  • Yemek sonrasında elde kalan hoş olmayan kokular için limonun kabuğunu veya suyunu koku giderici olarak kullanabilirsiniz.
  • Son olarak ise vücutta oluşan sivilce durumlarında sivilce üzerine limonu sürdüğünüzde kısa sürede sivilcenizin kuruduğunu göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar