Migren Nedir

Migren Nedir


mgrn
Migren Nedir

Hepimizin adını sık sık duyduğu, belki de çağımızın en yaygın hastalıklarından bir tanesidir, migren rahatsızlığı.
Öyle ki ara sıra da olsa tutan migren krizleri, insanı elden ayaktan kesiyor, yataklara düşürüyor resmen.
Hepimiz zaman zaman yaşamış, ya da çevremizden illa ki duymuşuzdur, migreni.
Ancak yine de bilmeyenler ya da ismini duyup da anlamını tam bilmeyenler için migren nedir sorusunu şu şekilde açıklayabilmemiz mümkün.
Migren kısaca; çok şiddetli baş ağrısı ataklarına verilen hastalığın ismidir.

Aslında ilk olarak migrene yakalanan, migren rahatsızlığı tanısı konan kişi, bunu beyni ile alakalı bir hastalık sanıp korksa dahi, aslında migren tamamen bedensel kaynaklı ve de psikolojik nedenlerden, sorunlardan dolayı ortaya çıkan, kendini gösteren bir hastalık çeşididir.
Migrenin en önemli ve en belirgin en yaygın olarak görülen belirtisi tabii ki de ilk akla gelen şiddetli derecede ki baş ağrısıdır, ancak bunun da yanı sıra migreniniz tuttuğunda ağrının yanı sıra, bulantı, bazen kusma, baş dönmesi, yorgunluk gibi belirtiler de hissedebilirsiniz.

Halk arasında çoğu zaman migrenin tedavisi yok, ben yıllardır çekiyorum, migrenle yaşamaya alış gibi sözcükler de duysanız, unutmayın ki her şey önce kafada başlar kafada biter. Yani umutsuz olmak yerine, migreni atlatmayı, en azından ataklarınızı hafifletecek şeyler, çözümler bulmayı deneyin.

Mesela eczanelerde ya da bazı büyük parfümeri marketlerde, ağrı kesici, soğuk migren bantları mevcut. Herkese iyi gelir mi aynı etkiyi verir mi bilemem ama soğuk bandın da ağrıyı tam olarak kesmese bile, hissedilir ve rahatlatıcı derecede azalttığı da bir gerçek.

Siz de doktorunuza danışarak bu bantlardan temin edebilir ve ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar