Migren Tedavisi

Migren Tedavisi

Migren Tedavisi
Hepimizin bazen kendinde, bazen ailesinde bazen de iş yerinde veya arkadaş ortamında karşısına çıkan, duyduğu, bildiği, çağımızın en yaygın hastalıklarından bir tanesi olan migren rahatsızlığının ve migren ataklarının tedavi sürecini inceleyeceğiz bugün ki yazımızda.

Halk arasında her ne kadar migren ve migren atakları, migren rahatsızlığı ile ilgili, kulaktan dolma, onlarca yüzlerce cümle kurulsa da, herkes ayrı bir fikir söylese de, hastalıklarda ve hastalıkların tedavi edilmesinde en önemli etken tabii ki de hastanın kendisi, inancı ve en önemlisi de hastanın psikolojisidir.

Yani her ne kadar çevreden, migrenin geçmeyecek bir rahatsızlık çeşidi olduğunu söyleseler dahi, öncelikle moralimizi iyi tutmak ve migren ataklarının üstesinden geleceğimize inanmak gerekir.

Migren tedavisi, çoğu zaman ilaç tedavisi ile mümkün oluyor. Tabii ki de doktor kontrolünde. Çevrenizde de migren rahatsızlığına sahip olan kişiler illa ki vardır. Ve toplumumuzun vazgeçemediği en büyük yanlışlardan bir tanesi ; ‘’ aa başın mı ağrıyor dur ben de bir hap var benimde migrenimi geçiriyor sende iç bir tane ‘’ mantığı.

Ne yazık ki bunca ilerlemiş çağımıza rağmen, birçok insan, özellikle de ileri ki yaşlarda kişiler hala, doktora danışmaksızın ilaç kullanmanın nasıl büyük bir yanlış olduğunun, nasıl kötü sonuçlar doğurabileceğinin farkında değiller.

Migrenin bir diğer tedavi yöntemlerinden bir tanesi de hem yan etkisiz, hem zahmetsiz hem de ilaç içmeyi sevmeyenlerin en büyük dostu, migren ağrı bantları.

Eczanelerde ve bazı büyük marketlerde rahatlık ile bulup temin edebileceğiniz bu migren ağrı bantları, soğuk yağıları sayesinde hem ağrınızı azaltıyor hem de dayanılmaz migren ataklarını hafifletiyor. Seçim sizin.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Migren

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar