Miranova Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

Miranova Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

miranovaMiranova Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

Miranova doğum kontrol hapının içeriklerine karşın herhangi bir alerjiniz var ise kesinlikle bu ilacı kullanmamanız önerilmemektedir. Özellikle şeker hastalarının ve yüksek tansiyon rahatsızlığı bulunan kişilerin Miranova ilacını kullanmadan önce doktor kontrolünde gerekli kontrollerin yapılması gerekmektedir. Yine Miranova ilacının kullanımının riskli olduğu durumlar arasında vajinal rahatsızları olan ve vajinal kanaması bulunan kişiler de gelmektedir.

Anemi rahatsızlığı olan kişilerin de bu doğum kontrol hapını kesinlikle kullanmaması önerilmektedir.

Meme hastalığı bulunan kişilerin de ilacı kullanmaması gerektiği gibi aynı şekilde gebe olan ve emzirme döneminde olan bayanların da doğum kontrol hapını kullanmaması gerekmektedir.

Miranova doğum kontrol hapının kullanım şekli ise diğer doğum kontrol hapının kullanım şekilleri gibidir. Tabi ki doktor reçetesi ile bu ilacı kullanacaksanız doktorunuzun tarif ettiği şekilde kullanmanız sizler için daha sağlıklı sonuçlar verecektir. İlacı ilk kez kullanacaksanız ve yeni başlayacaksanız o zaman adet gördüğünüz ilk gün ilaca başlamanız gerekmektedir. Eğer adet döneminizin ikinci veya üçüncü gününde ilaca başlayacaksanız o zaman adetinizin 5. gününde kanama devam etse de etmese de bu günde almanız gerekmektedir. Daha sonra da ilaç bitene kadar aynı saatte ve günlük olarak ilacı almaya özen göstermelisiniz.

İlaç bittikten sonra ise adet olacağınız için 7 günlük aradan sonra yine yeni ilaca başlayarak bu düzeni sürdürmeniz gerekmektedir.

Miranova doğum kontrol hapının olası yan etkileri:

-nefes darlığı herkeste görülmese bile nefes almada güçlük çekme bu ilacın rastlanan en sık yan  etkilerinden birisidir.
-karın ağrısı ve bu ağrıya ek olarak mide ve karın bölgesinde yaşanan şişlikler de sıklıkla  görülebilmektedir.
-kurdeşen denilen cilt hastalığının meydana gelmesi de ilaca karşın alerjisi olan kişilerde sıklıkla görülen  bir diğer yan etkidir.
-kilo almada hızlı bir artış yaşıyorsanız bu ilacın kullanımına bağlı olarak hormonlarınızın olumsuz  etkilendiğini ve bu noktada doktorunuz ile iletişime geçtikten sonra gerekli görüldüğüne ilaca devam  etmenizi veya ilacı bırakmanızı önermekteyiz.
-duygu değişimleri de Miranova doğum kontrol hapında hemen herkeste ilaç yeni başlamada görülen yan  etiler arasında yer almaktadır.

Fiyatı : 37.40 TL

miranova

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar