Myralon Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

Myralon Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

myralonMyralon Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

Myralon doğum kontrol ilacı yumurtlamayı engelleyerek gebe kalınmasını önlemektedir. Myralon ilacı hakkında bilinmesi gerekenlerin başında da bu ilaca alerjisi olunan durumlarda ilacın kullanımının kesinlikle bırakılması yönündedir. Yine aynı şekilde şeker hastası olan ve migren gibi rahatsızlıkları olan kişilerin de doğum kontrol hapını kullanmadan önce doktor kontrolü ile ilaca başlanması daha uygun olacaktır. Görme bozukluğu yaşayan kişilerin ve daha önce felç veya kısmi felç gibi hastalıkları yaşamış olan kişilerin kesinlikle Myralon doğum kontrol hapını kullanmaması gerekmektedir.

Gebelik döneminde olan veya adet gecikmesine bağlı olarak gebelik şüphesi olan ve gebeliğin daha çok yeni olduğu durumlarda yine doğum kontrol hapının kullanımı uygun değildir ve yeni başlayan gebeliğe olumsuz olarak etki yapabilmektedir.

-doğum kontrolünün uzun süreli olarak kullanımı anemi rahatsızlığı olan kişilerde sıkıntılı bir süreç yaşanmasına sebep olabileceği için kullanmadan önce doktorunuz ile iletişime geçmenizde fayda olacaktır.

-herhangi bir şekilde teşhis edilememiş bir hastalığınız var ise doğum kontrol hapını kullanmanız bu hastalığın ilerleme seviyesini ilerletebileceği için Myralon ilacını doktor reçetesi ile kullanmaya özen göstermelisiniz.

Myralon doğum kontrol hapını adet gününüzün birinci gününde alarak ilk kez ilaca başlayabilirsiniz. Bunun dışında adet gününün ikinci veya diğer günlerinde ilaca başlayacaksanız o zaman adet döneminizin 5. gününde ilacı almalısınız. Tabletler bitene kadar günlük olarak doğum kontrol hapını almaya devam etmelisiniz. Haplar bittiğinde 7 günlük arayı doldurduktan sonra yeni bir tablet alarak yine doğum kontrol hapına devam edebilirsiniz.

Myralon doğum kontrol hapının olası yan etkileri:

-psikolojik olarak hızlı duygu geçişleri
-kilo artışında gözle görülür şekilde artma ve bununla birlikte akne oluşumunun da hızlanması
-meme uçlarında ve meme genelinde meydana gelen şişlikler ve ağrılar
-aynı şekilde meme kısmında meydana gelebilecek gerilme hissi
-mide bulantısının oldukça sık yaşanmasında bulantısına karşın ilacın kullanımına devam edilmesi  durumunda ise kusmaların meydana gelmesi
-vücutta meydana gelen şişliklere bağlı olarak vücut ağırlığının değişmesi ve bununla birlikte yaşanan  aşırı bir yorgunluk hissi

İlacı kullanmadan önce doktorunuz ile iletişime geçiniz.

Fiyatı : 39.79 TL

myralon

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar