Nasır Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer

Nasır Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer

Nasır Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer

Doğal bitkilerle evde nasır tedavisi uygulanarak, sürtünme sonucu oluşan kalın derinin yok olması sağlanmaktadır. Nasır; sürtünme sonucunda oluşan, sürtünen noktaların deri üstünde kalınlaşmasıyla deri üzerinin ölü deri tabakasıyla kaplanmasına neden olan bir durumdur. En çok ayaklarda ve ellerde görülmektedir. Nasır tedavisi için bitkisel yöntemler kullanıldığı kadar nasır oluşumuna neden olan faktörlerin de bilinmesi ve buna göre önlem alınması çok önemlidir. En çok ayakta görülen nasır oluşumuna neden olan faktörler;

  • Çok sıkı ve dar ayakkabı giymek,
  • Uzun süreli ve sıklıkla yüksek topuklu ayakkabı giymek,
  • Sürekli ve çok uzun süre ayakta durmak,
  • Çorapsız ayakkabı giyilmesi,
  • Çok uzun süre yürümek,
  • Doğuştan ayak kemiğinde çarpıklık olması,
  • Futbol gibi, ayak üzerine baskı yapan sporlarla ilgilenmek.

Bu nedenlere sahip olan kişilerde, nasır oluşum oranı çok daha fazla olmaktadır. Nasır oluşumu gözlenen kişilerin bu noktadan sonra en çok merak ettiği soru ise; nasır doğal yöntemlerle nasıl geçer?, olmaktadır.

Doğal Yöntemlerle Nasır Tedavisi

Nasır tedavisinde öncelikli olarak nasır oluşumuna neden olan faktörleri ortandan kaldırmak gerekir. Çok acı verdiği durumlarda mutlaka bir doktora başvurulması gerekir. Ancak evde doğal yöntemlerle de nasır tedavisi uygulanabilir. Bunlardan ilki; haftanın her günü günde beş dakika boyunca, sıcak suda bekletilmiş ayakların ponza yani topuk taşıyla ovalanmasıdır. Nasır olan bölgelere beş dakika boyunca topuk taşıyla ovalama işlemi yapıldıktan sonra, nasırlı bölgeye Hint yağı sürülerek işlem tamamlanır.

Nasırın tedavi edilmesi; beyaz sirkenin kullanılmasıyla, karbonatla, limonla, sarımsakla, terebentin yağı ile mümkün olmaktadır. Nasırın bitkisel tedavisi İbrahim Saraçoğlu tarafından sunulan bir formülle de mümkün olmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu’nun Bitkisel Nasır Tedavi Formülü

İbrahim Saraçoğlu, nasır tedavisi için bitkisel bir formül sunmuştur. Tedavi için kullanılacak malzemeler; ananas ve incirden oluşmaktadır. Bu iki meyce püre haline getirilmeli ve ardından nasırlı alana uygulanmalıdır. İşlem yatmadan önce yapılmalı ve nasırlı alana püre sürüldükten sonra temiz bir bezle alan sarılmalıdır. Sabah nasırlı bölge ılık suyla durulanmalı ve bu işlem nasır oluşumu yok olana kadar devam etmelidir. Daha hızlı ve etkili sonuç almak için her durulamadan sonra topuk taşıyla ovalama ve zeytinyağı sürme işlemi yapılabilir.

Ayak Parmağındaki Nasır

Nasır oluşumunda en çok acı veren bölgelerden biri de ayak parmakları olmaktadır. Bu sorunu yaşayan pek çok kişi ayak parmağındaki nasır nasıl geçer?, sorusunu sormaktadır. Yukarıda belirtilen tüm yöntemler ayak nasırları için de kullanılabilir. Ancak ayak parmağında görülen nasır oluşumları, kemiğe en yakın nasırlardandır. Bu bakımdan mutlaka bir doktora gösterilmelidir. Nasır oluşumu ilaç kullanılarak tedavi edilse bile oluşum devam ettiği takdirde, doktorlar nasırın dondurulmasına, yakılmasına ya da cerrahi bir operasyonla alınmasına karar verebilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar