Öksürük ve Bronşit İçin Bal Muz Karışımı

Öksürük ve Bronşit İçin Bal Muz Karışımı

Yoğun Öksürüğü, Üst Solunum Yollarındaki Rahatsızlığı ve Bronşiti Hayatınızdan Tamamen Çıkaracak Olan Muhteşem Karışım

Kış aylarının gelmesi sebebiyle gribal enfeksiyonların yaygın bir şekilde dolaştığı bu dönemde hastalıklardan korunmak artık çok kolay. Şimdi sizlere öksürük ve bronşitten korunmak için hem çok kolay hem de son derece etkili bir tarif veriyoruz. Bu mucizevi tarif için evinizde kolayca bulabileceğiniz 3 malzeme gerekmektedir. Şifasının yüzyıllardır dilden dile dolaştığı bal ile muzun birbiriyle karışımı sayesinde çocuk ve yetişkinlerde oluşan bronşit ve yoğun öksürük durumunda tek adımda kurtulabilirsiniz. Bu tarifin en güzel yanı ise karışımın tadının bir öksürük şurubundan çok daha güzel olmasıdır. Bu aylarda gripten korunmak için bu mucizevi karışıma ihtiyacınız olacak ve kış ayları boyunca elinizden düşüremeyip herkese tavsiye edeceksiniz. Denemenizi tavsiye ederiz.

Malzemeler: 400 ml kaynatılarak soğutulmaya bırakılmış ılık su, 2- 3 adet olgunlaşmış muz, 2 yemek kaşığı bal. İsteğe ve ihtiyaca göre malzemeler artırılabilir.

bal muz su

Hazırlanışı:
1- Olgunlaşmış olan muzlar soyularak bir kase içine alınır ve tahta veya plastik bir kaşık ya da ezici bir aparatla muzlar püre haline getirilir. ( Muzlar kesinlikle metal bir aparatla ezilmemeli. Çünkü metal bir parçaya değen her türlü meyvenin ömrü daha kısa olur yani bozulma riski daha yüksektir. Bu da sağlığınızı olumsuz bir şekilde etkiler.)

2- Püre haline getirilmiş olan muzlar cam bir kase içine koyunuz. Ardında muzların üzerine kaynatılarak ılıtılmış olan suyu ilave ediniz. Ardından bu su ve muz karışımını yaklaşık 30 dakika dinlendirmeye bırakınız.

3- Elde ettiğimiz muz ve su karışımı soğuduktan sonra içerisine 2 yemek kaşığı balı ilave edin. Bu 3 malzemeli karışıma balı ilave etmeden önce kesinlikle soğuduğundan emin olun. Çünkü ılık veya sıcak suyun içine giren baldaki besleyicilik özelliği nötrleşmiş olur. Bundan dolayı baldan iyice yararlanmak için karışı tamamen soğutun.

4- Elde ettiğimiz bu 3 malzemeli muhteşem karışım artık içmeye hazır hale gelmiştir. Hem yetişkinlerin hem de çocukların severek ve zevk alarak içeceği karışım hepinize afiyet olsun.

5- Bu karşımı 5 gün boyunca gün içerisinde 4 kez birer çay bardağı miktarında içiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar