Patates Suyu Maskesi

Patates Suyu Maskesi

Patatesin Cildimize Yararları

-Patates A, B ve C vitaminleri açısından zengin olduğu gibi potasyum, fosfor, karbonhidrat, magnezyum, kalsiyum minareleri açısından oldukça zengin bir sebzedir.

-Patates de antioksidan özelliği bulunur.

-Patatesin suyu çıkartıp tüketildiğinde bağışıklık sistemimizde güçlenme meydana gelmektedir. Vücut zararlı toksinlerden arındırılmış olur.

-Patatesin suyunu çıkartıp selüloit olan bölgeye masaj yaparak yedirildiğinde selüloidin arındırılmasına yardımcı olur.

-Patates suyunu bir pamuk veya bez yardımıyla yüze sürüldüğünde cildinizde oluşan lekelerin ve kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olur.

-Eğer cildiniz güneş yandıysa soğuk patates suyunu yanan bölgeye sürerseniz cildinizin o yanık ve sızısını giderecektir.

-Eğer gözünüzün çevresinde morluk ve halkalar meydana geldiyse patates suyuna iki parça pamuğu batırarak gözlerinizin üzerine yerleştirip gece öyle yatın. Bu uygulamayı her gece düzenli bir şekilde 1 hafta boyunca uygulanırsa göz çevrenizdeki koyu halkaların zamanla kaybolduklarını göreceksiniz. Eğer gözünüz şişmiş ise bu uygulamayı aynen tekrarlayın gözünüzdeki şişlik kalmayacaktır.

Patates suyu maskesi yapımı

Kolay ve pratik şekilde hazırlanabilen patates suyunu cildinize uygulayabilirsiniz. 2 adet patates kabukları soyularak rendenin ince kısmında rendelenir. Patatesten çıkan suyu bir kabın içerisine alın. Cildinizi temizleyerek patatesin suyunu bir pamuk yardımıyla sanki yüzünüzü yıkıyormuşçasına sürün. Patatesin posasını göz çevrenizden ve burnunuzdan başlayarak sürün. Bu posalar cildinize yapışıp yere düşmeyecektir. Yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü bol su ile iyice yıkayın. Uygulamaya başladığınız günden itibaren yüzünüzdeki yumuşaklığı sizde fark edeceksiniz. Bu patates suyunu her gün uygulayabilirsiniz. Ne kadar sık yapılırsa o kadar da faydası görülmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Maske

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar