Proctolog Fitil

Proctolog Fitil

proctolog-suppProctolog Fitil

Nedir ve Hangi Durumlarda Kullanılır?
Proctolog Fitil, içerisinde 10 adet tablet içermekte olup hemoroide baglı kaşıntı ve şişlik hissini azaltabilir. İçerisinde kortizon içermediğinden dolayı belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılması mümkündür.

Günde 2 kez uygulanabilir. Temel madde olarak içerisinde Ruskogenin ve Trimebutin yer almaktadır. Anal bölgedeki (makat) hemoroid (basur), çatlak ve iltihaplı hastalıklarda ve ağrı, kaşıntı ve şişkinlik gibi belirtilerle seyreden anal bölgende gelişen hastalıklarında kullanılmaktadır.

Kullanım Şekli
Anal bölgede kullanımı uygun olup güne 1 ya da 2 kez makat bölgesine uygulanmak suretiyle kullanılmaktadır.

Yan Etkileri
Proctolog Fitil, içerisinde kortizon bulunmadığından dolayı gözlenen belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır. Nadir bir şekilde mide bulantısı, soluk alıp vermede güçlük gibi küçük ve geçişi sorunlara yol açabilir.

Satış Fiyatı : 17.26 TL

Sosyal Medyada Paylaşın:

35 yorum

 1. merhabalar normalde doktorum bana Procto-Glyvenol Fitil adlı turuncu yazılı beyaz ambalajlı bir ilaç veriyordu ancak ilaçları tekrar yazdırdığımda başka bir doktor bana Proctolog Fitil verdi. ikisi de eşdeğer mi acaba

  • Elif hanım merhaba, aslında ikisi farklı ilaçlar eşdeğer değiller fakat ikiside aynı görevi yapıyor yani tedaviniz devam eder.

 2. Merhaba ben proctolog ve endol ikisini bir arada kullanıyorum bunların ishal yapma özelliği var mı endol emziren anneler için değilmiş ama yinede doktorum yazdı kullanayım mı sizce?

  • Merhaba, maalesef kabızlık ilacı değildir. Eğer kabızlık şikayetiniz varsa önce gıdalarınıza dikkat etmelisiniz bunun haricinde Probiyotik desteğinide unutmayın. Geçmiş olsun..

 3. Merhaba, doktorum bana 2 ay kullanmamı söyledi bu fitili de bir sakıncası olur mu sonucta uzun bir süreç?

 4. Merhaba benim hemoroid ve anal fissül şikayetim var ağrıdan ve tuvaletimi yaparken yaşadığım acıdan ölmek üzereyim ne kullandıysam işe yaramadı fitili eczaneden alsam bana ne kadar faydası olur

 5. Merhaba krem kullanımı nasıl olmalı ? Aparat makattan içeriye mi sokulmalı yoksa dış kısma sürülmesi yeterli mi ?

  • Esra hanım eğer dış hemoroidiniz varsa aparatsız dışarıdan sürebilirsiniz fakat iç hemorodiniz varsa aparatla iç kısma sıkmalısınız.

 6. Merhaba çatlak şikayetm vardı doktor önce proctolog fitil vermişti sonra daha kuvvetli bi fitil verdi ama bi türlü tamamen iyileşemedim sabab proctolog akşam ultra proct kullansam zararı olur mu

  • Bir önceki yazınıza istinaden eğer tedaviye bir cevap alamazsanız tekrar doktorunuza gitmenizi öneririm

 7. Merhaba ben proctol kremini kullanıyorum yalnız aparatını attığım için el yordamıyla sürüyorum sakıncası olur mu

  • Fuat bey öncelikle bir doktora gitmeniz gerekiyor bu süre zarfında yediklerinize mutlaka dikkat edin acı, ekşi, kızartma, baharatlı, kola gibi yiyeceklerden uzak durun ve kabız olmamaya özen gösterin.

  • Hayır 2,5 yaşındaki çocuğunuza kullanmanız doğru olmaz, bu tür bir sıkıntısı varsa çocuk doktorunu gidiniz.

 8. Ben ekim 13 de lazerli bi ameliyat geçirdim ama ağrılarım devam ediyor bu durumda fitil kullana bilirmiyim

  • Ali bey merhaba, öncelikle Proctolog Fitil ağrınızı geçirmeye yardımcı olmaz daha çok hemoroid şikayetine iyi gelir ve doktorunuzla görüşmeden kesinlikle kullanmayın.

  • Merhaba, bir fitil bir kullanımlıktır, eğer doktorunuz günde bir adet kullanmanızı önerdiyse 10 gün sonra ilacınız bitecektir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sonraki Yazı
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar