Psikolog Nedir Kime Denir

Psikolog Nedir Kime Denir

Psikolog Nedir Psikolog Kime Denir

Bir önce ki yazımızda da bahsettiğimiz üzere, çağımızın en yaygın olarak her yaşta her bireyde sıklık ile karşımıza çıkan hastalıklardan bir tanesi olan depresyon ile birlikte, son 15, 20 yıldır türeyen, en azından daha çok önem kazanan bir meslek dalından bahsedeceğiz bugün. Evet, aklınıza gelen Psikologlar

Psikologlar, her konuda her alanda bizi rahatlatabilen, kişinin hayatı boyunca zaman zaman başvurabileceği, bir nevi rahatlatıcı sırdaşlarımız ve arkadaşlarımız olarak da adlandırabileceğimiz, psikiyatri doktorlarımızdır.

2015 li yılların sonuna gelmiş olmamıza rağmen, toplumumuzda hala psikologlara karşı bir ön yargı olsa da, herkes gönül rahatlığı ile gidip derdini anlatmaktan kaçınsa da, hatta hala ve hala bazılarımız psikologları deli doktoru olarak dahi görse, aslında bu sırlarını paylaşmaktan korkan, çözümsüz ve kendine güvensiz insanların çıkardığı lakırdılardır.

Öyle ki bir psikolog size sadece kendi zihniniz kendi psikolojiniz ile ilgili değil, çocuğunuzun okul hayatı, sizin aile yaşamınız, eşiniz ile cinsel yaşamınız, huzurlu yuva ortamı, başarılı ve kariyerli bir iş hayatına kadar her konuda, her sıkıştığınızda yardım edebilir ve sizi rahatlatacak fikir ve önerilerde bulunabilir.

Şunu bilmeliyiz ki, bir arkadaşınız ile bir dostunuz ile, bir akrabanız ile dertleşmek sizi nasıl rahatlatıyor ise, aynı şekilde psikolog da sizi öyle dinleyecek, hatta size daha çözümsel fikirler sunacak, bunun yanında doktoru tanımama rahatlığı ile her sırrınızdan bahsedebileceksiniz.

Sizin de sorunlarınız var ise, empati yeteneği oldukça yüksek olan bu insanlardan profesyonel destek alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar