Qlairista Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

qlaristaQlairista Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

Bu doğum kontrol hapını kullanmadan önce kesinlikle kullanma talimatını dikkatli bir şekilde okumalısınız. Qlairista doğum kontrol hapı içerisinde 28 adet ilaç bulunan bir ilaçtır. Gebeliği önlemek için kullanılan bu doğum kontrol ilacı yumurta hücresinin döllenmesini engellemektedir.

Bu doğum kontrol hapının kullanılmadan önce bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda bu doğum kontrol hapını kullanmaktan kaçınmalısınız. İlaç kullanımına bağlı olarak aşırı duyarlı bir yapınız var ise bu doğum kontrol hapının kullanımı sırasında ve sonrasında alerji sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kan hastalıkları olarak adlandırılan ve pıhtılaşma sorunu yaşıyorsanız doğum kontrol hapının kullanımı önerilmemektedir. Özellikle toplardamar pıhtılaşmasında bu ilacın yan etkileri yüksek düzeyde görülebilmektedir.

Şeker hastaları yine doğum kontrol hapını kullanmadan önce doktorunuz ile görüşmeniz daha etkili olacaktır. Karaciğer hastaları da doğum kontrol hapları kullanımında riskli gruplar altında yer almaktadır.

Daha önceden yaşanan tümör rahatsızlıklarında hastalığın geçmiş olması gibi durumlarda da yine doğum kontrol hapının kullanılması yeniden hastalığın tekrarlanması durumunda risk taşıyabilmektedir.

Doğum kontrol hapı kesinlikle hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Emzirme döneminde iseniz ve gebelikten korunmak istiyorsanız sütünüzün azalma riski olduğu için doğum kontrol hapının en uygun olduğu zamanı belirlemek için doktor kontrolünde emzirme döneminde ilaç kullanmaya devam etmelisiniz.

Sürekli olarak farklı bir ilaç kullanmak zorunda iseniz doğum kontrol hapı ile kullandığınız ilacın uygunluğunu görmek için doktorunuz ile gerekli bilgi alışverişini yapmanız gerekmektedir.

Çocuklarda kullanım için ise adet dönemine başlanması gerekmektedir. Yaşlılarda doğum kontrol hapı kullanılmamaktadır. Özellikle yaş olarak genç veya orta yaşlı olmasının yanı sıra menopoz dönemini bitirmiş kişilerde doğum kontrol hapı kullanımına gerek yoktur.

Yan etkileri:

-atardamar ve toplardamarda pıhtılaşma sorununun yaşanması
-genital bölgede meydana gelebilecek iltihap ve buna bağlı olarak meydana gelebilecek koku
-aynı şekilde vajinal bölgede meydana gelen lekeler ve kanamalar
-ruhsal olarak duygu yoğunluğunun yaşanması ve bir çöküntü haline gelmesi
-meme bölgesindeki ağrılar
-cinsel istekte azalma ve uzun süreli doğum kontrol hapının kullanımına cinsel istekte büyük oranda  kayıp yaşanması da ciddi yan etkileri arasında yer almaktadır.

Fiyatı : 30.70 TL

qlarista

Sosyal Medyada Paylaşın:

199 yorum

 1. Mrb ben hapların renklerini sıradan değil de biraz karışık içtim hiç bi kanama yada lekelenme olmadı fakat ilk ay adet oldum ilaç yarım ken bıraktım adetim bitikten sonra diğer kalanlarıyla devam ettim biraz aksatarak içiyordum ztn şimdi ilaç bitti adet tarihim geldi ama bi ara çok ufak kanamam oldu sonra lekelenmeler sürekli ne yapmalıyım

  • Nur hanım ilacı o kadar yanlış kullanmışsınız ki bu şekilde olması gayet normal, yeni kutuya adetinizin ikinci günü başlayıp düzenli her gün ilacın içinde belirttiği şekilde içerseniz normale dönecektir.

 2. Iyi günler 20 yasindayim sol yumurtaligimda kist çıktı doktorum qlairista hapı verdi 8 gün oldu kullanalı ve goguslerim de hassasiyet şişme meydana geldi bu normalmi

  • Sedef hanım ilaçtan kaynaklı olabilir takip edin ve şikayetleriniz artarsa tekrar doktorunuza gidersiniz bu arada siz ilaca ne zaman başladınız adetinizin kaçıncı günü ?

 3. Doktor bu ilaciilacı yazdı adetinin ilk günü iç dedi ben unuttum. Son günlerindeki. Icsem olurmu

 4. Merhaba qlairista hapın 25. Hapı yuttum ve kanamam başladı 26. Hapı aaldım hala devam ediyor ve adet geçenay 24 uünde oldum erken adet olabilir miyim

 5. Olarista kullandım ilacim bitti ama hala adet olmadım neden acaba bide ilaç bitmeden kırmızı ilaç ci içtikten sonra 2 gün kanamam oldu beyazlari icince geçti anlamadin adet olmuşmu oluyorum 10 gun oldu yardımcı olurmusunuz

  • Aslında anlattığınız doğru, olması gerektiği şekilde olmuş zamanla dahada düzene girecektir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

UZMANLAR
 • YORUM