Qlairista Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

qlaristaQlairista Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

Bu doğum kontrol hapını kullanmadan önce kesinlikle kullanma talimatını dikkatli bir şekilde okumalısınız. Qlairista doğum kontrol hapı içerisinde 28 adet ilaç bulunan bir ilaçtır. Gebeliği önlemek için kullanılan bu doğum kontrol ilacı yumurta hücresinin döllenmesini engellemektedir.

Bu doğum kontrol hapının kullanılmadan önce bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda bu doğum kontrol hapını kullanmaktan kaçınmalısınız. İlaç kullanımına bağlı olarak aşırı duyarlı bir yapınız var ise bu doğum kontrol hapının kullanımı sırasında ve sonrasında alerji sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kan hastalıkları olarak adlandırılan ve pıhtılaşma sorunu yaşıyorsanız doğum kontrol hapının kullanımı önerilmemektedir. Özellikle toplardamar pıhtılaşmasında bu ilacın yan etkileri yüksek düzeyde görülebilmektedir.

Şeker hastaları yine doğum kontrol hapını kullanmadan önce doktorunuz ile görüşmeniz daha etkili olacaktır. Karaciğer hastaları da doğum kontrol hapları kullanımında riskli gruplar altında yer almaktadır.

Daha önceden yaşanan tümör rahatsızlıklarında hastalığın geçmiş olması gibi durumlarda da yine doğum kontrol hapının kullanılması yeniden hastalığın tekrarlanması durumunda risk taşıyabilmektedir.

Doğum kontrol hapı kesinlikle hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Emzirme döneminde iseniz ve gebelikten korunmak istiyorsanız sütünüzün azalma riski olduğu için doğum kontrol hapının en uygun olduğu zamanı belirlemek için doktor kontrolünde emzirme döneminde ilaç kullanmaya devam etmelisiniz.

Sürekli olarak farklı bir ilaç kullanmak zorunda iseniz doğum kontrol hapı ile kullandığınız ilacın uygunluğunu görmek için doktorunuz ile gerekli bilgi alışverişini yapmanız gerekmektedir.

Çocuklarda kullanım için ise adet dönemine başlanması gerekmektedir. Yaşlılarda doğum kontrol hapı kullanılmamaktadır. Özellikle yaş olarak genç veya orta yaşlı olmasının yanı sıra menopoz dönemini bitirmiş kişilerde doğum kontrol hapı kullanımına gerek yoktur.

Yan etkileri:

-atardamar ve toplardamarda pıhtılaşma sorununun yaşanması
-genital bölgede meydana gelebilecek iltihap ve buna bağlı olarak meydana gelebilecek koku
-aynı şekilde vajinal bölgede meydana gelen lekeler ve kanamalar
-ruhsal olarak duygu yoğunluğunun yaşanması ve bir çöküntü haline gelmesi
-meme bölgesindeki ağrılar
-cinsel istekte azalma ve uzun süreli doğum kontrol hapının kullanımına cinsel istekte büyük oranda  kayıp yaşanması da ciddi yan etkileri arasında yer almaktadır.

Fiyatı : 30.70 TL

qlarista

Sosyal Medyada Paylaşın:

322 yorum

  1. Merhabalar Qlairista’yı adet duzensizliği için kullanmaya başladım. Doktorumun ilacı verdiği gün zaten adet görüyordum doktorum hemen baslamamı söyledi yaklaşık 10 gündür ilacı aksatmadan her gün içiyorum fakat göğüslerimde ve kasık bölgemde çok fazla ağrı ve sürekli kanamam oluyor. Doktorumu arayıp bilgi verdim fakat ilaca yeni başladığım için bunların olabileceğini ilaçtan her gün 2 tane içmem gerektiğini söyledi amà hiç bir ise yaramadı sizce ilacı bırakmalı mıyım?

    • Sevda hanım öncelikle doktorunuzun önerilerine her zaman dikkate almalısınız. İlaca alışma süresinde bu tür şikayetlerde olabiliyor.

  2. Merhaba benim 8 temmuz da düğünüm var ve bu ilacı nasıl kullanmalıym Öner’inizin benim için önemi war küften yardımcı olun.. Nasıl kullanmalıyım

    • Suda hanım normalde 2-3 ay önce başlasanız daha doğru olurdu fakat şu an ilk adetinizin ikinci veya üçüncü günü başlayabalirsiniz ilk bir haftada ekstra korunmanız gerektiğini hatırlatırım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

UZMANLAR
  • YORUM