Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir

Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir

sacuzatmaSaç Uzatma Yöntemleri Nelerdir ?

Bayanların en büyük uğraşılarından biridir sağlıklı, uzun ve göz alıcı saçlara ulaşmak için yapılan işlemler. Saçımızdaki kırıklar, dökülmeler, yavaş uzaması büyük dertlerimizdendir ve bu dertlere çözüm bulmak için birçok yola başvururuz. Çünkü saçımız aslında bizim en değerli aksesuarımızdır. Postiş, çıtçıt, kaynak ve peruk gibi birçok yapay saç ekleme ile yapılan saç uzatma yöntemi vardır fakat bu eklemeler doğal saç sağlığı ve görüntüsünün kalitesini almaz. Uzmanlar tarafından yapılması gereken şeyler sekiz madde üzerinde toplanmış ve sağlıklı ve uzun saçlarla ilgili ‘saç uzatma yöntemleri nelerdir? ‘ sorusuna verilmesi gereken cevaplar en doğru şekilde açıklanmıştır.

Saçlarınızın çabuk uzaması ile ilgili sizin yapabileceğiniz basit ama etkili yöntemler;

1) Protein vücut içerisinde organların gelişimi için önemlidir aynı etkiyi saçlarımız üzerinde de uygular. Saçlarınızın daha hızlı uzamasını hatta tırnaklarınızın da düzgün ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız protein ağırlıklı beslenmeniz gerekmektedir.

2) Saçlarınızı yıkadığınız suyun sıcaklığı da saç sağlığı bakımından önemlidir. Sıcak su saç gelişiminizi doğal florasını bozduğu için ters yönde etkiler, ılık su ise doğru yönde etkiler ve saçınızın doğa florasını bozmaz.

3) Saç diplerine hassasça ve parmak uçlarınızla masaj yapmak.

4) Sıvı alımınıza dikkat etmelisiniz, nemsiz bir vücudunuz olursa saçlarınıza nem sağlayamaz.

5) Saçlarınızı sıcak uygulamalardan ve kimyasal şekillendiricilerden uzak tutun. Saç diplerinizin sağlığını bozacağı için uzamasını geciktirir.

6) Saçınız için alternatif olarak zeytinyağı, bademyağı, argan yağı gibi besleyici yağlar ile bakım yapabilirsiniz.

7) Saçlarınızın belirli aralıklarla kesim ve kırık aldırma işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir.

8) Saç kremini sadece saç uçlarına uygulamak ve saç diplerine uygulamamak basit olarak görülen bu ayrıntı saçın yağ dengesiyle alakalı ve çok önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar