Saçtaki Kepek İçin Bitkisel Çözümler

Saçtaki Kepek İçin Bitkisel Çözümler

Saçtaki Kepek İçin Bitkisel Çözümler

Kepek saç derisinin en üst tabakasında meydana gelen soyulmalar sonucunda oluşan bir rahatsızlık olarak omzunuzun üstünde sürekli beyaz toz parçaları görüyorsanız kepek sorunuyla karşı karşıyasınız demektir ve saçtaki kepek nasıl giderilir sorusunun cevabını arıyorsunuzdur. Saçta oluşan kepekler için birçok tedavi yöntemi bulunmakla birlikte evde uygulanacak olan doğal ve bitkisel çözümlerle kepeklerden kurtulmak mümkündür. Saçı yeterince taramamak, düşen sıcaklıklar, saçı yeterli şampuanlamamak veya yeterli derecede durulamamak, kalitesiz şampuan kullanımı ve stres gibi pek çok nedenden dolayı saçlarda kepek problemi oluşabilir. Saçtaki kepek için evde uygulanabilecek çözümler ve doğal yöntemler sayesinde saçlarınızı kepeklerden kurtulabilir ve saçlarınızı eski sağlığına hızla kavuşturabilirsiniz.

Kepek İçin En Etkili Ve Doğal Yöntemlerden Biri Çay Ağacı Yağı

Kepeğe karşı ne iyi gelir diye merak ediyorsanız en etkili çözümlerden biri çay ağacı yağıdır. Aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz çay ağacı yağı saçlardaki kepek sorunu için en etkili yöntemlerden biridir. Çay ağacı yağı kafa derisinde mikropların üremesini durdurarak kepek oluşumunu engeller. Kullandığınız şampuanın içerisine ekleyerek kepek önleyici bir şampuan oluşturabilir ve kepeklerden kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda saç derinize az miktarda çay ağacı yağı damlatarak parmaklarınızla hafifçe masaj yapıp yedirebilir ve düzenli kullanımlarda kepek probleminizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Saç kaşıntısı ve kepekten nasıl kurtulurum diye merak ediyorsanız en kalıcı yöntemlerden biri çay ağacı yağıdır.

Kepeklerden Kurtulmak İçin En Etkili Yöntemlerden Biri Limon Suyu

Limon suyu barındırdığı antioksidan özelliği ve içerdiği vitamin, minerallerle birçok alanda fayda sağlamak da ve kepek problemi olan saçlarda oldukça büyük etki sağlamaktadır. Limon suyu saçların pH seviyesini dengeler ve saç derisinde oluşan hastalıkların yok olmasına yardımcı olur. Limon suyu kürü için 1/4 fincan limon suyunu saçlarınıza dökün ve saç derisine masaj yaparak yedirin. 20 dakika boyunca limon suyunu saç diplerinizde bekletin. Bu kürü düzenli olarak uyguladığınızda kepek probleminden rahatça kurtulduğunuz göreceksiniz.

Kepeklerden Kurtulmak İçin Fesleğen Kürü

Fesleğen oldukça faydalı ve kalıcı çözümler sunan kuvvetli anti bakteriyel özelliğe sahip olan bir bitkidir. Fesleğen kürü için gerekli malzemeler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Bir avuç fesleğen yaprağı
  • Bir avuç Hint Bektaşi üzümü

Malzemeleri havan yardımı ile çamur kıvamına gelene kadar ezin. Kıvamını alan kürü saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve bir saat boyunca bekletin. Sonrasında ılık suyla saçlar saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu bir saatin sonunda saçlarınızda kepeklerin kalıcı olarak gittiğini görecek ve kepek probleminden kurtulacaksınız. Kepek için bitkisel tedavi yöntemleri arasında bu kür oldukça hızlı ve kalıcı çözümler sunmaktadır.

Kepeklerden Kurtulmak İçin Kına

Saçtaki kepek nasıl giderilir? sorusunun alternatif yanıtlarından biri kınadır. Kepeğe karşı kesin çözüm sunan ve birçok kişi tarafından denenmiş kına yöntemi evde uygulanabilecek en mükemmel çözümlerden biridir. Bir avuç Bektaşi üzümü, bir çorba kaşığı limon suyu ve az miktarda badem yağını kına ile karıştırarak saç diplerinize uygulayın. Saç diplerinize iyice yedirdikten sonra 20 dakika boyunca bekleyin ve ardından hafif bir şampuanlama ile saçlarınızı durulayın. Bu sayede saçlarımızdaki kepekler yok olacak ve uzun süre saçlarınızda kepek görmeyeceksin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar