Sahte Kaşar Peynirini Ayırt Etmenin Yolları

Sahte Kaşar Peynirini Ayırt Etmenin Yolları

Sahte Kaşar Peynirini Ayırt Etmenin Yolları
Günümüzde değişen tüketim ihtiyaçlarıyla beraber piyasaya sürülen ürünlerin sayısı da artmaktadır. Birçok ürün pahalı olduğu için tüketiciler tarafından alınamamaktadır. Bu alınamayan ürünlerin yerine imitasyon ürünler üretilip piyasaya sürülmüştür. Daha çok kozmetik ve giyim ürünlerinde bu tarz ürünlere rastlamak oldukça kolaydır. Kozmetik ve giyim sektöründe piyasaya sürülen bu ucuz ürünlerin sağlığa pek çok zararı bulunmaktadır. İçerisinde kullanılan zararlı maddeler vücudu kötü etkilemektedir. Giyim ve kozmetik de bu kadar zararlı olan imitasyon maddelerin bir de gıda sektöründe olduğunu düşünürsek sağlığa verdiği zararlar daha da artmaktadır. Kaşar peyniri gıda sektörünün en çok sevilip tüketilen ürünlerindendir. Birçok yemekte kaşar peyniri kullanılmaktadır. Bu kadar çok tüketilen bir ürünü sürekli alınma ihtiyacına karşı tüketicilerde ucuz olanına yönelmektedir. Fakat kaşar peynirinin de sahteleri piyasaya sürülmüştür. Sağlık açısından oldukça zararlı olan bu ürünün kullanılması durumunda vücudun çok ciddi zararları olacaktır. Peki kaşar peynirinin sahte olduğunu nasıl anlaşılabilir?
Kaşar peynirinin sahte olduğunu anlamanın çok basit yöntemi bulunmaktadır. Herkesin evinde basitçe yapacağı çakmak testi ile tüketilen kaşar peynirinin gerçekliği öğrenilebilir.

Çakmak Testi Nasıl Yapılır?
Öncelikle satın aldığınız kaşar peynirinden ince bir dilim kesin. Kestiğiniz bu dilimi çakmak aracılığıyla yakın. Eğer yaptığınız kaşar dilimi alev alıyor ise kaşar peyniri sahtedir. Yani sahte bir kaşar peynirine para vermişsinizdir ve bunu tüketmeniz sağlığınız açısından oldukça tehlikeli olacaktır. Peyniri olduğu gibi çöpe atmanız sizin için sağlıklı olacaktır. Fakat yaktığınız kaşar dilimi alevlenmiyor ve sadece işleniyorsa işte doğru tercih yapmışsınızdır demektir. Seçtiğiniz kaşar peyniri gerçek ve taze bir peynirdir. Sağlığımız açısından bir tehlikesi olmayan bu peyniri siz ve aileniz gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.
Sahte kaşar peynirlerinin içerisinde sağlığınız için tehlikeli kimyasal maddeler bulunmaktadır. Ve düşük fiyatlı ürün olarak marketlerde satılmaktadır. Düşük fiyatla satılan ürünler ilk başta tüketiciyi cezbetse bile daha sonra da ciddi sıkıntılara yol açmaktadır. Sizler de kendi maliyetinin altında satılan ürünleri almamalısınız. 20 TL’nin altında satılmakta olan kaşar peynirlerini almamanız önerilmektedir. Yüksek ihtimalle sahte bir kaşar peyniridir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar