Sambucus Plus CoQ10 Kara Mürver Ekstresi Vitamin C + Çinko

Sambucus Plus CoQ10 Kara Mürver Ekstresi Vitamin C + Çinko

Latince adı olan Sambucus, Yunanca flüt anlamındaki ” Sambuke ” kelimesinden gelmektedir. Mürver, yaygın olarak Kuzey yarım kürede bulunan, meyve veren ve yaprağını dökenbir çalı cinsidir ve en az 30 farklı çeşide sahiptir. Taş Devri ve Bronz Devrine ait kalıntılarda mürver bitkisine rastlanmıştır. Yüksek antioksidan arayanlar için elderberry ideal bir besindir. Black Elderberry, mavi renkli blueberry’ lere göre 2 kat, kırmızı renkli cranberry’ lere göre ise 8 kat daha fazla serbest oksijen radikallerini emebilme kapasitesine sahiptir. Genel olarak Elderberry ( Sambucus nigra ) ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, halsizlik, tıkanıklık ve sinüs iltihaplanması gibi grip semptomlarına iyi gelir.
sambucus1
Journal of Alternative and Complementary Medicine’ de yayınlanan bir çalışmaya göre İnfluenza B Panama virüsüne karşı Kara Mürver ekstratının iki veya üç gün içinde % 90′ a kadar etkin olduğu gözlemlenmiştir. Norveç’ te yapılan bir çalışmada Mürver ekstratının İnfluenza A semptomlarında ortalama 4 gün daha erken iyileşme gözlemlendi ve ilaç kullanımında belirgin oranda azalma görüldü.
Londra’ da yapılan çalışmada H1N1 virüsü üzerinde plaseboya oranla %68 daha etkin olduğu gözlemlenmiştir.
İçindeki polyphenollar antivirüs etkisi gösterirler ve virüsün yayılmasını engellerler.
Böylelikle tedavi süresi kısalır.
İçerdiği 3 adet önemli lektin türü ise virüsler için hayati proteinlere bağlanırlar ve aynı zamanda virüslerib diğer hücreler ile olan ilişkisini keserler.
İçeriğindeki 2 flavanol, virüslerin yayılmasını sağlayan proteinlere tutunarak işlevlerini yerine getirmelerini engeller.
Virüslerdeki hemagglutinin proteinini etkisiz hale getirerek vücuttaki virüslerin başka hücrelere zıplamasını engeller.
İçeriğindeki 4 adet anthocyanin türü ise vücuda alındığında anti-aging özelliği gösterir. Virüslerin hücre duvarını delmelerini sağlayan protein etkisiz hale getirilerek virüslerin başka hücrelere gitmesi engellenir. Yayılma hızı azalır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar