Sebebini Öğrenince Bir Daha Ayakta Su İçmeyeceksiniz

Sebebini Öğrenince Bir Daha Ayakta Su İçmeyeceksiniz

Sebebini Öğrenince Bir Daha Ayakta Su İçmeyeceksiniz

Susadığımızda, özellikle sıcaklarda veya acelemiz varsa hemen içeceğimiz suyu ayaküstü kafamıza dikiveririz. Peki, bu durumun sağlığımız açısından nasıl bir farklılık yarattığının farkında mıyız? Sizlere şaşırtıcı gelecek bu bilgi belki bir daha ayakta su içerken tekrar düşünmenizi gerektirebilir…

Bazı araştırmacılar ayakta su içmeyle oturarak su içmenin sağlığımız açısından farklı sonuçlar doğurabileceğini söylüyor. Peki, ama neden? Bu sorunun cevabı midemizin duruş pozisyonunda yatıyor. Bazı uzmanlar midemizin ayaktayken farklı otururken farklı bir şekilde durduğunu önemle vurguluyor.


Midemizin duruşu ayaktayken farklı bir pozisyon alarak, içtiğimiz sıvının direk olarak onikiparmak bağırsağına gitmesine sebebiyet veriyor. Otururken ise aldığımız sıvı mideye doğru gidiyor ve burada işlem görüyor. Sonuç olarak ayakta aldığımız su doğrudan, hiçbir işlem görmeden bağırsaklara gidiyor ancak oturur pozisyonlarda su midemiz tarafından kullanılıyor.


Midede işlem gören su ile sindirim sağlanıyor ve o suyun bakterilerden arındırılması gerçekleştiriliyor. Bedenimiz için hayati önem taşıyan suyun otururken midede olması, hem sudan gelecek zararların azaltılmasını hem de suyun yaşam fonksiyonları için doğrudan katkı sağlamasını sağlıyor. Aynı zamanda içtiğimiz suyun ne aşırı sıcak ne de çok soğuk olmaması gerekiyor.

Suyun yaşamımızdaki öneminin ve onu nasıl tüketmemiz gerektiğinin farkında olalım.

Hepinize sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar