Sinüzite Çözüm Zencefil ve Üzüm

Sinüzite Çözüm Zencefil ve Üzüm

Şifa kaynağı zencefil ve kuru üzümün bu kullanım alanını mutlaka not alın.

Yüzyıllardır bağışıklık başta olmak üzere birçok soruna çare olarak kullanılan zencefil, halk arasında çayla, balla veya çeşitli karışımlarla hazırlanarak yaygın olarak tercih ediliyor.

Hele ki doğru hazırlandığında zencefil soğuk algınlığının neden olduğu önemli belirtileri azaltabiliyor.

Soğuk algınlığı dışında, baş ağrısı, akıntı ve burun tıkanması gibi sorunlarla birlikte görülen sinüzit hastalığı için bazı uzmanlar zencefilin kullanılmasının yararlı olabileceğini öne sürüyor. Peki, zencefili nasıl tüketmeli?

Sinüzit ağrıların zencefilin çayından yararlanmamız gerek. Yaklaşık 5 dakika kaynattığımız kök zencefili demleyip, 10 dakika sonra içilebiliriz. Aşırıya kaçmadan günde bir veya en fazla iki kere bu çaydan hazırlıyoruz.

Bunun dışında, baş ağrısına ve enfeksiyonlara iyi geldiği düşünülen bir avuç üzümü gün içinde tüketebiliriz. Aynı şekilde zeytin yaprağı da enfeksiyonlarla mücadelede oldukça etkili. Günde bir bardak zeytin yaprağı çayı hem bizi zinde tutuyor hem de sinüzit gibi iltihapları gidermeye yardımcı oluyor.

İlaç kullananların bu destek ürünlerini alırken doktorlarına danışmalarında yarar var. Ayrıca rahatsızlığımıza karşı doğru beslenmemiz gerekiyor. Doğal yoğurt, mevsiminde turunçgiller, zeytin, sarımsak, yeşil çay, deniz ürünleri ve günde birkaç adet tüketilen kuruyemişler sağlığımıza büyük katkı sağlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar