Sırttaki Sivilcelerin Doğal Çözümü

Sırttaki Sivilcelerin Doğal Çözümü

Sırttaki Sivilcelerin Doğal Çözümü

Sırttaki sivilcelerin doğal çözümü, ananasta, elma sirkesinde ve de Hindistan yağındadır. Bu doğal ürünler kullanılarak sırtta oluşan sivilcelerin yok olması sağlanır.

Elma Sirkesi İle Sırt Sivilceleri Tedavisi

Elma sirkesi kullanılarak, ciltteki ölü deri hücrelerin arındırılması sağlanır. Elma sirkesi, arındırma işlemini yaparken aynı zamanda cilt yapısını da korumaktadır. Doğal antiseptik ve enflamatuar özelliklere sahip olması,  sırttaki sivilce lekeleri için çözüm yollarından da biri olmasını sağlamıştır.

Elma sirkesi uygulaması, eşit miktarda elma sirkesi ve su oranlarının karıştırılmasıyla yapılır. Yani yarım bardak suya yarım bardak elma sirkesi konulması gerekmektedir. Bir pamuk yardımıyla karışım, sivilceli cilde uygulanır ve birkaç saat bekletilir. Ardından ılık suyla cilt durulanır.

Ananası İle Sırt Sivilceleri Tedavisi

Sırttaki sivilcelere bitkisel tedavi yöntemi olarak ananas da uygulanmaktadır. Anansın sahip olduğu anti inflamatuar özelliği yara oluşumunu engeller. Askorbik ve de bromelain asitleri olduğu için cilt sağlığına oldukça faydalıdır. Uygulama olarak, taze bir ananasın püre haline getirilmesiyle başlanır. Püre halindeki ananas pamuk yardımıyla sırttaki sivilcelerin üzerine uygulanır. 20 – 25 dk bekledikten sonra ılık suyla yıkanır. Uygulamanın düzenli olarak hafta bir ya da iki kez yapılması tavsiye edilmektedir.

Hindistan Yağı İle Sırt Sivilcelerinin Tedavisi

Cilt sorunlarının doğal yöntemlerle tedavisinde, bayanların en çok tercih ettiği ürün Hindistan yağı olmaktadır. Bayanlarda sırtta sivilce sorunu için de Hindistan yağı kullanılabilir. Güçlü anti bakteriyel ve anti mantar özelliği ve de sıkılaştırıcı yapısı nedeniyle sırt sivilcelerine çözüm sunmaktadır. Akne oluşumlu sivilceler için de kullanılabilir. Çünkü enfeksiyonu kontrol altına alabilecek özellikler içerir. Tıkanmış gözenekleri açması nedeniyle de çilden kolay bir şekilde nefes almasını sağlar.

Tedavi için tarçın tozu, bal ve de Hindistan cevizi tozu karıştırılır. Aynı karışım Hindistan yapı ile de hazırlanabilir. Hazırlanan karışım sivilceli alana uygulanır ve yarım saat kadar bekletilir. Ardından uygulama yapılan alan ılık suyla durulanır. Tüm bunlarla birlikte sırttaki sivilceler nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu tarafından da cevaplanmıştır.

Sırt Sivilceleri İçin İbrahim Saraçoğlu’ndan Lavanta Kürü

Sırttaki sivilceler, akneler ve lekeler için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, lavanta kürü uygulamasını tavsiye etmektedir. Lavanta kürüyle sadece sivilce ya da akne oluşumları değil, vitiligo, melazma, hamilelik sonrası oluşan kahverengi lekeler, güneş lekesi ya da yanıkları için de tedavi edici özelliğe sahiptir.

Lavanta kürü hazırlanışı: Bir tutam, ortalama 5 gr lavanta, bir buçuk su bardağı suyun içine atılır ve 10 dakika boyunca kısık ateşte demlenmesi sağlanır. Demleme işlemi sırasında suyun kaynaması önemlidir. Ancak su, sürekli fokur fokur kaynamamalıdır. Demlenen lavanta süzülür ve içim için bekletilir. Yeterli ılıklığa gelen lavanta kürü içilir. Düzenli olarak tüketilmesiyle sırt sivilcelerinin yok olduğu görülecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar