Soğan Kabuğunun Faydaları Nelerdir

Soğan Kabuğunun Faydaları Nelerdir

Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Soğan Kabuklarını Asla Atmayacaksınız
Hemen her evde bulunun ve birçok yemeği hazırlarken kullanılan bir besindir soğan. Yemekleri verdiği tadın yanı sıra sağlık açısından faydaları içinde tüketilir.
Genelde soğan kullanılacağı zaman kabukları soyulur içi kullanılır ve kabukları atılır. Fakat artık kabuklarda bizim yeni dostumuz. Soğandan daha da faydalıdır soğan kabuğu. Birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığında iyileştirici özelliği vardır. Birçok insan soğan kabuğunun faydasını bilmez ama bilen insanlar evlerinde bitkisel ürün olarak yaparak şifa bulurlar. Vücudun hemen hemen her noktasına faydası vardır.

Soğan Kabuğunun Faydaları Nelerdir?
Soğan kabuğunun içinde fitonsidler bulunur ve bunların antiseptik özelliği bulunmaktadır. Antioksidandır. Temizleyicidir bağısaklardaki toksinleri atma özelliğine sahiptir. Kalp kası ve kalp damarı hastalıklarını iyileştirme özelliği taşımaktadır. Kolestrol hastalarına önerilmektedir çünkü kolesterol seviyesini düzenlenmektedir. Kabuğu tam anlamıyla bir enfeksiyon söktürücüdür. Kadın ve erkeklerde farketmeden özellikle idrar yolu enfeksiyonları için çok iyi bir ilaçtır. Kadınlarda görülen adet düzensizliklerinde de düzenlenmesinde soğan kabuğu suyu kullanılabilir.
Bazı insanların ağızlarının içerisinde yaralar çıkabilir. Ağız içerisinde çıkan yaralara ve dişlerde oluşan iltihaplanmalara soğan kabuğu suyu iyi gelmektedir. Tedavi ederken soğan kabuğu suyunu içmek zorunda da değilsiniz. Ağız yaralarınız için kullanacaksanız günde iki kere ağzınızı soğan kabuğu suyu ile gargara yapabilirsiniz.
Bu günlük kullanımların dışında uzun vadede tedavi yöntemi olarak da kullanılabilir. Soğan kabuğu suyu günlük olarak tüketildiğinde kanseri önleyici özelliğe sahiptir. Soğan kabuğundan merhemde yapılabilir. Fakat mide hastalıklarından şikayeti olan insanların bu merhemleri kullanmamaları gerekmektedir. Daha çok diş iltihaplanması gibi hastalıklar da bu merhem kullanılabilir. Soğan kabuğu iç hastalıkların dışında güzellik içinde kullanılabilir. Saçınızı yıkarken soğan kabuğu kullanırsanız saçlarınız beslenir ve saçlarınıza çok güzel bir parlaklık gelir.

soğankabuğu

Soğan Kabuğu Suyu Nasıl Hazırlanır?
Daha önceden ayrılarak bir kenara koyulmuş soğan kabukları bir kaba koyulur ve üzerine kaynar su ilave edilir. İlave işleminden sonra son kalıplara 15 dakika boyunca kaynatılır. Kaynama işlemi bittikten sonra soğan kabukları soyulmaya bırakılır ve soğuma işleminden sonra süzülerek suyla kabuk ayrılır. Böylece elde edilen su tam anlamıyla bir ilaçtır. Ve birçok hastalığınızda yanınızda olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar