Sulidin Plus Likit Jel

Sulidin Plus Likit Jel

SLDNSulidin Plus Likit Jel Nedir ve Ne İçin Kullanılır
Bel ağrısı (lumbago), eklem kireçlenmesi (osteoartrit), eklemi çevreleyen yumuşak dokunun iltihabı (periartrit), kas kiriş iltihabı (tendinit), kas, kiriş kılıfının iltihabı (tenosinovit), eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit) ve spor yaralanmaları gibi burkulma ve ezilmenin eşlik ettiği yumuşak doku ve eklemlerin travmatik, dejeneratif ve romatizmal hastalıkları.
SULİDİN PLUS, etkin madde olarak nimesulid ve lidokain içermekte olup, topikal (deriye sürülmek suretiyle uygulanan) kullanılan nonsteroidal antiinflamatuvar ilaçlarlar olarak adlandırılan ilaç grubuna dahildir.
Likit (sıvı) jel formunda bir ürün olan SULİDİNPLUS her bir roll-on tüpte %1 nimesulid ve

%5 lidokain içerir.
SULİDİN PLUS, 30 ve 50 gram likit jel içeren polietilen roll-on tüpler (ucunda dönen top olan tüp) içinde kullanıma sunulmaktadır.

SULİDİNPLUS’ı Aşağıdaki Durumlarda Kullanmayınız
SULİDİN PLUS’ın içeriğinde bulunan etkin ve/veya yardımcı maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz var ise
Asetilsalisilik asit içeren (aspirin vb.) ilaçlar veya nonsteroidal antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİİ) olarak adlandırılan ilaç grubuna dahil olan diğer ilaçlar sizde astım, alerjik burun akıntısı (rinit), ciltte kızarıklık ve kaşıntı (ürtiker), göz kapakları, dış üreme organları, dudaklar ve dil gibi yumuşak dokularda şişme (anjiyoödem) ve burun içinde et oluşumuna (nazal polip) neden oluyorsa
Hamileliğinizin ilk veya son 3 aylık döneminde iseniz SULİDİNPLUS’ı kullanmayınız.
SULİDİN PLUS çocuklarda kullanılmamalıdır.

SULİDİN PLUS’ı Aşağıdaki Durumlarda Dikkatli Kullanınız
SULİDİN PLUS’ı, gözlere, mukozalara (ağız, burun gibi bazı organların iç yüzeylerini kaplayan dokular), enfeksiyonlu cilt bölgelerine, koltuk altına ya da derideki açık yaralara uygulamayınız. Kazaratemas ettiği takdirde derhal bol su ile yıkayınız.
SULİDİN PLUS kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı meydana gelirse ilacı kullanmayı durdurunuz ve doktorunuza veya bir hastaneye başvurunuz.
SULİDİN PLUS’ı gerektiğinden daha geniş alanlara, uzun süre ile uygulamayınız.
SULİDİN PLUS’ı uygulama esnasında giysilerinizle temas ettirmeyiniz. Aksi takdirde giysilerinizi boyayabilir. Bu durum giysilerin yıkanmasıyla ortadan kalkar.
SULİDİN PLUS’ı sürdükten sonra uygulama bölgesini bandajla veya herhangi başka bir materyalle kapatmayınız.
SULİDİN PLUS’ı, deriye sürülmek suretiyle uygulanan (topikal) diğer ilaçlar ile aynı anda kullanmayınız.
Lidokain özellikle geniş deri yüzeylerine ve bilhassa da oklüzyon altında uygulandığında kalp ritimbozuklukları, nefes alma zorluğu, koma ve hatta ölüme sebebiyet verebilir.
SULİDİN PLUS’ı “Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar” kısmında belirtildiği şekilde kullandığınızda bu etkilerin oluşması muhtemel değildir. Doktorunuz tarafından önerilen doz ve tedavi süresine harfiyen uyunuz.

Olası Yan Etkiler Nelerdir
Ciddi deri döküntüleri
Yüz, dudaklar, dil ve boğazda şişme, nefes alma güçlüğü
Kalp ritminde bozukluk ve kalbe gelen kan akımının ortadan kalması sonucu kalbin durması (kardiyovasküler kollaps)

Hamilelik
İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Hamileliğinizin ilk ve son 3 aylık döneminde iseniz SULİDİN PLUS’ı kullanmayınız. Hamileliğinizin diğer dönemlerinde SULİDİN PLUS’ı kullanıp kullanamayacağınıza ancak doktorunuz karar verebilir.
Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme
İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
SULİDİN PLUS’ın etkin maddelerinden biri olan lidokain anne sütüne az miktarda geçmektedir. Diğer etkin madde olan nimesulidin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Bu nedenle emzirme döneminde kullanılması tavsiye edilmemektedir.
Emzirme döneminde SULİDİN PLUS kullanımı konusunda doktorunuza danışınız.
SULİDİN PLUS’ı emzirmeden önce göğüs bölgesi üzerine uygulamayınız.

SULİDİN PLUS Nasıl Kullanılır
Doktorunuz tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmediği takdirde SULİDİN® PLUS’ı etkilenen bölgeye günde 3 veya 4 kez uygulayınız.

Fiyat : 18.25 TL

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar