Ultraproct Fitil

Ultraproct Fitil

ultraproct-suppUltraproct Fitil

Nedir ve Hangi Durumlarda Kullanılır?
Ultraproct fitil; makatın iltihaplanması, basur (hemoroid) ve anüs (makat) yüzeyinde oluşan çatlak yarık gibi hastalıkların tedavisinde uygulanan bir ilaçtır.

Kullanım Şekli
Ultraproct fitil, dışkılama ardından, anal bölge iyice temizlendikten sonra uygulanmalıdır. Genel olaeaky çok çabuk kendini gösteren iyileşme, hastayı tedavinin erken kesilmesine götürmemelidir. Durumun tekrar gelişmesinden sakınmak amacıyla, şikâyetlerin tamamen kaybolmasından sonra da Ultraproct fitil minimum 1 hafta süreyle, ancak daha büyük aralarla günde 1 defa bölgeye uygulananmalıdır. Tedavi süresi mümkün olduğunca 4 haftadan fazla olmamalıdır.

Doktor tarafından daha farklı önerilmemiş ise, Ultraproct fitil genelnolarak günde 2 defa; şiddetli şikâyetlerde ilk gün 4 defaya kadar uygulanır.

Yan Etkileri
4 haftadan uzun süren uygulama sürelerinde deri atrofisi gibi lokal yan etkiler görülebilmektedir. Ender olgularda allerjik deri reaksiyonları kendini gösterebilir.

Satış Fiyatı : 25.94 TL

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

 1. Doktor bey ben bu fitili kullandım açım kadınım geçti daha öncesinde kabızlık problemim yoktu şu anda kabižlik sorunu yaşıyorum bu fitil sonrası oldu yan etkisi olabilirmi

  • Merhaba, fitilden kaynaklı bir kabızlık değildir fakat bu hastalığın baş düşmanı kabızlık çok dikkat etmelisiniz. Bunların haricinde ekşi kızartma baharatlı gıdalardanda uzak durmalısınız.

 2. Hocam merhaba ben doktora gittim bu fitili ve kremi verdi bana 3 gundur kullaniyorum ama hala bir degisme olmadi sadece acisi dindi laobaya giremiyorum hala sikayetim devam ediyor gunde 1 defa kullanmam soylendi fitili ne yapmaliyim ?

  • Yasemin hanım öncelikle kabız olmamaya dikkat etmelisiniz bunun haricinde ekşi, kızartma, baharatlı, acı gibi gıdalardan uzak durmalısınız. İlaca biraz daha zaman tanıyın derim eğer bir süre sonra iyileşme olmuyorsa tekrar doktorunuza danışmalısınız. Geçmiş olsun..

   • Zaten dikkat ediyorum ama sunun icin soruyorum siddetli agrilarda gunde 2 yada 4 e kadar kullanabilirsiniz diyor ya sizce 1 kullanimi arttirmalimiyim yoksa oylemi kalmali ?

  • Nurullah bey fitili koyduktan sonra çıkmayacak şekilde biraz beklerseniz o zaten kısa sürede eriyecektir sonrasında ise sıkıntı olmaz. Geçmiş Olsun

 3. Hocam benim tabutumda tuvalete giderken o memeler cikiyor bu fitili kullansam ne yarari olur iyimi acaba

  • Serkan bey faydası olabilir fakat öncelikle doktora gitmelisiniz, gerektiği zaman size ağızdanda ilaç vererek daha hızlı iyileşmenize yardımcı olabilir. Bunların haricinde yediklerinize dikkat ediyormusunuz ? Örneğin kesinlikle kabız olmamanız gerekiyor, ekşi, kızartma, acı, baharatlı ve kahve gibi gıdalardan uzak durmalısınız.

  • Merhaba sibel hanım, kullanacağınız her ilaç kana geçeceği için doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar