Vagi Flora Vaginal Kapsül Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Kullanımı

Vagi Flora Vaginal Kapsül Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Kullanımı

Vagi Flora Kapsül Nedir Ne İşe Yarar
Vajina, kadının yaşam evrelerine ve hormonal durumuna bağlı olarak değişen ve yapısında oldukça fazla miktarda mikroorganizma bulunduran bir organdır. Bu farklı sayı ve türdeki mikroorganizmalar sağlıklı kadında bir denge halinde bulunarak “vajinal flora” ismi verilen “doğal vajinal ortamı” oluştururlar ve vajinanın hastalıklara karşı korunmasına katkıda bulunurlar. Bu flora içinde Laktobasiller, sağlıklı vajinanın sürdürülmesinde anahtar role sahiptir. Bu rollerini hem florada fiziksel olarak bulunmaları ile hem de ürettikleri maddeler aracılığı ile 4 yolla gerçekleştirirler.
Vagı-Flora’nın içerdiği yüksek konsantrasyondaki Laktobasiller (1 kapsülde 341 milyon canlı Laktobasil) vajinal enfeksiyonun tedavisini güçlendirirken, vajinal florayı düzelterek vajinal enfeksiyonun tekrarlama riskini azaltır.
Vagı-Flora’nın içerdiği Döderlein basilleri 40 yıldır hiç mutasyona uğramamış (yapısı hiç değişmemiş) ve antifungal, antibiyotik ve antiseptik ilaçlara dayanıklı tribiyotik (prebiyotik-probiyotik-öbiyotik) yapıda Lcr35® suşunu içermektedir. Bu sayede, vajinal enfeksiyon tedavisinde kullanılan ilaçlarla beraber rahatça kullanılabilir.
Nedeni bilinmeyen vajinal akıntı tedavisinde tek başına kullanılabildiği gibi, vajinal enfeksiyonun tedavisi sırasında, tedavinin etkisinin artırılması ve tekrarların engellenmesi için mevcut tedavilerle eş zamanlı olarak kullanılır. Ayrıca, oral veya vajinal anti-enfektif ilaç kullanılması sonrası bozulan vajinal floranın düzeltilmesi için de kullanılır.

Vagi Flora Vaginal Kapsül Kullananlar
Hormon içermediği için her yaşta rahatlıkla kullanılır.

Vagi-Flora Vaginal Kapsül Kullanımı ve Nasıl Kullanılır
Sadece cinsel olgunluğa erişmiş kadınlar içindir. YUTULMAMALIDIR. Vajinal kapsüller, vajina içine yerleştirilerek uygulanır.
Kapsül az miktarda suyla ıslatılarak vajina içine derin bir şekilde yerleştirilir. Kapsül vajina içine yerleştirildikten sonra dağılır ve ürünü serbestler.
Vagı-Flora  7 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez birer kapsül şeklinde vajinal yolla uygulanır. Normal vajinal floranın korunması için gereğinde akşamları birer kapsül şeklinde kullanımı sürdürülebilir.

img_5435
Vagi Flora Vaginal Kapsül Faydaları Zararları ve Uyarılar Önlemler
YUTMAYINIZ. Sadece vajinal kullanım içindir. Tedavi boyunca cinsel ilişkiye girilebilir ancak bozulma veya etkisini yitirme riskleri nedeniyle prezervatif, sperm öldürücü veya lateks diyafram kullanım tavsiye edilmez.
Kullanımdan önce kapsül doğru ıslatılmadıysa, dışarı sızma görülebilir. Bu nedenle günlük ince ped kullanımı tavsiye edilir. Vagı-Flora kokusuzdur ve lekelenme yapmaz.
Vagı-Flora’nın adet döneminde kullanımında bir sakınca yoktur ancak tedavi edici etkisi azalabileceğinden bu dönemde kullanıma ara verilmesi tavsiye edilir.

Vagi Flora Vaginal Kapsül Prospektüs ve Yan Etkileri
Bildirilen bir yan etkisi yoktur. Beklenmeyen bir yan etki görüldüğünde doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Vagı-Flora yalnızca Laktobasil içermektedir. Laktobasillerin hamilelik ve emzirme döneminde kullanımı zararsızdır. Sistemik etkisi yoktur. Vagı-Flora, hormon içermez. Bu nedenle gebelikte ve laktasyon döneminde vajinal enfeksiyonların tedavisinde güvenle kullanılabilecek bir üründür.

Vagi Flora Vaginal Kapsül Fiyatı : 69.50 TL

Vagi Flora Vaginal Kapsül Barkod : 3700244200040

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

 1. Ben yeni kullanmaya başladım bu 4.günüm bi anda vajinadan su gelmeye başlıyor ve koyu bi şekilde ilaç geliyor bu günde iki üç defa oluyor.normal mi bu durum

  • Eda hanım merhaba, bir kaç gün daha takip etmelisiniz eğer devam ederse doktorunuz ile görüşmelisiniz. Geçmiş olsun.

 2. Merhaba kapsülü akşam kullandığımda sorun yok ama sabah kullanımda gün içinde 1 saat sonra filan çamaşıra akıntıyla geri düşüyor içerde kalmadığı için gündüz etkisinin olmadığını düşünmüyorum dr sabah akşam dedi ama sadece akşamları etki eder mi

  • Merhaba Fatma hanım, doğru tedavi için günde 2 defa kullanmalısınız. Sabah ilaçtan sonra bir süre yatarsanız sıkıntı olmayacaktır.

  • Neşe hanım bahsettiğiniz her iki ilaçta vaginal flora dengesini sağlar fakat en doğrusu kadın hastalıkları doktorunuza danışarak kullanmanızdır.

 3. Ben yeni kullanmaya başladım bu 4.günüm bi anda vajinadan su gelmeye başlıyor ve koyu bi şekilde ilaç geliyor bu günde iki üç defa oluyor.ilacı gece bi defa kullanıyorum

 4. Ben menopoz dönemindeyim. Uzun zamandır. Bu vagi flora nın menopoz döneminde vajinanın kuruluğuna olumlu etkisi olur mu. Mantarla ilgili bir sorunum yok. Yada benim sorunumla ilgili tavsiye edebileceğiniz başka bir ürün var mı

  • Merhaba, Vagi-Flora kapsül vaginal flora dengesini sağlamaktadır bu sebeb ile azda olsa kuruluğa yardımcı olabilir.

 5. Doktorum 2 ay kullan dedi 2 kutu kullandim 2 yeni kutu aldim her gece 1 tane kullaniyorum fazla mi acaba diye endise ediyorum cvp verirsenuz sevinirim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar