Viks’in Bilinmeyen Kullanım Alanları

Viks’in Bilinmeyen Kullanım Alanları

VİKS, uzun yıllardan beri 7′ den 70′ e kullanılan bir ilaçtır. Bu merhemin içerisinde bulunan kafur ve mentol sayesinde sürdüğümüz noktalarda bulunan kılcal damarları genişleterek toksin oranını attırır ve dolayısıylada ağrıyı azaltır.

Ayrıca ökaliptol ve terebentin yanı sıra mentol’ünde sayesinde solunum yollarını rahatlatarak düzenler, akciğerlerdeki salgıyı arttırmaya yardımcı olur.. Eğer VİKS’ i sadece solunum yolları için kullanıyorsanız yanılıyorsunuz diyebiliriz.

İşte size  VİKS merhemin bilmediğiniz faydaları ;

Gece yatmadan evvel ayak tabanlarınıza VİKS merhemi sürün, ovalayarak yavaş yavaş yedirin ve çoraplarınızı giyin. Eğer öksürüğünüz varsa kısa zamanda kesildiğini fark edebilirsiniz. Özelliklede bu uygulama gece uykuda oluşan öksürükleri hemen durdurmaya yardımcı olur.

Uzun zamandır ve spor sonrası kaslarınızda oluşan ağrılarında Viks sayesinde giderebilir ve rahatlatabilirsiniz. Bu sayede ağrıyan yerlerdeki kaslarınızın üzerine VİKS merhemi hafif şekilde yedirerek sürmek çok etkili olacaktır.

Mantar
Ayaklarınızda tırnak mantarı oluşuyor ve varsa, Viks merhemi kullanın. Tırnaklara tahmini 15 gün kadar viks sürdüğünüzde bir süre sonra rengi koyulaşmaya başlayacak ve mantarlar ölecektir. Bu sayde normal ve sağlıklı tırnaklar çıkmaya başlayacaktır.

Çarpma sonucu veya düşme ile vücudumuzda oluşan morarmalar  ile şişmeler de kullanılan viks merhemin, bölgeyi rahatlattığını hissedeceksiniz. Morlukların oluşmasını engeller, şişmeleri indirir.Baş ağrısında alnınıza süreceğiniz ufak bir miktar viks merhem, kan basıncı azaltarak ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.

Uyku
Eğer geceleri uyku probleminiz oluyorsa, ılık su içine atacağınız bir miktar viks merhemi odanızda bırakın. Viks ile oluşacak buhar odayı doldurduktan sonra açılan burun delikleriniz ile çok rahat uyuduğunuzu fark edebilirsiniz.
Enfeksiyon kapmayı önlemek amaçlı olarak yaralandığınızda viks kullanabilirsiniz.

Evinizde kedi gibi hayvan besliyorsanız, bilirsiniz kediler tırmalamayı severler. Kedinizin tırmaladığı bölgeye bir parça viks sürebilirsiniz. Viks merhemin bıraktığı koku kedinizin tekrar o noktaya gitmesini engelleyecektir.

Soğuk Algınlığı
Bir kene tarafından ısırıldığınızın farkına vardığınız anda hemen oraya viks sürebilirsiniz. Güçlü olan koku kenenin kısa süre içerisinde kendini bırakmasını sağlayacaktır.
Eğer sizde sivrisinekler tarafından  oldukça fazla ısırılıyorsanız açıkta kalan bölgelerinize bir miktar viks sürebilirsiniz. Bu sayede sivrisinekler sizi ısırmayacaktır. Ayrıca sivrisineğin ısırdığı yere sürülen viks merhem, kaşıntıyı rahatlatır.

Soğuk Algınlığı ve gripseniz kendinizi kötü hissediyor,hırıltılı öksürüğünüz varsa, göğsünüzü ve sırtınızı güzelce viks’leyin. Bir gazete kağıdı ile üstünü güzelce kapatın ve üzerine kıyafetlerinizi giyin. Göğsünüzün yumuşadığını ve öksürüğün ortadan kalktığını göreceksiniz.

SEVDİKLERİNİZDE OKUYABİLSİN ONLARADA FAYDASI OLDUN DİYE LÜTFEN PAYLAŞALIM..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar