Vücudunuz Kalp Krizi Gerçekleşmeden 1 Ay Önce Sizi Uyarıyor

Vücudunuz Kalp Krizi Gerçekleşmeden 1 Ay Önce Sizi Uyarıyor

Vücudunuz Kalp Krizi Gerçekleşmeden 1 Ay Önce Sizi Uyarıyor

İşte Kalp krizi ile ilgili Herkesin Bilmesi Gerekenler

Ortaya çıkan araştırmalar sonucunda kişilerin kalp krizi konusunda edindikleri bilgiler sayesinde kalp krizinden korunmayı başarabiliyor.

1- Yorgunluk

Hayatın belli zamanlarında yorgunluk, hepimizin yaşadığı en temel unsurlardan biridir. Fakat en küçük bir harekette dahi yoruluyorsanız ortada yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir.

2- Göğüs Ağrısı

Kalp krizini önceden bildiren önemli bir belirtidir göğüste oluşan ağrılar. Bunun yanı sıra kol ve vücudun farklı noktalarında ortaya çıkan ağrılar ve sıkışmalara dikkat etmek gerekiyor.

3- Solunum sıkıntısı

Kalp krizi belirtisi olarak ortaya çıkan belirtilerden bir diğeri ise solunum sıkıntısıdır. Bunun sebebi tıkanan damarlardan dolayı güç nefes alıp verme durumudur

4- Dermansızlık

Kendinizi sürekli halsiz, yorgun ve güçsüz halde hissediyorsanız akciğerlerinize ihtiyaç duyulan kanın ulaşmamasıdır. Buda kalpte normal olmayan durumların ortaya çıkmasıdır.

5- Baş dönmesi ve soğuk terleme

Normalden fazla terliyorsanız ve sık sık baş dönme olayları yaşıyorsanız kalp krizi tehdidi altında olabilirsiniz.

6- Grip/Soğuk algınlığı

Yüksek ateş, üşüme, eklemlerde ağrı ve öksürük gibi sorunlar ile karşı karşıyaysanız belki bir kalp krizi belirtisi olabilir. Belki de masum bir soğuk algınlığı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Kalp Krizi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar