Yazz Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

Yazz Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

yazzYazz Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Yan Etkileri

Doğum kontrol hapı olarak kullanılan Yazz 24+4 ilacı gebeliğe karşın önlem olarak alınmaktadır. Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzun kan basıncınızı ve tansiyonunuz ilaç kullanımına bağlı olarak düzenli olarak kontrol etmesi gerekmektedir. Oldukça yüksek bir koruma özelliğine sahip olan bu ilacı özellikle doktor kontrolünde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Yazz doğum kontrol hapının en belirgin olumsuzluklarından birisi de sol kolda meydana gelebilecek ağrılar ve uyuşmalardır. Bu gibi etkilerin daha hızlı bir şekilde ortaya çıkmasındaki en büyük sebeplerden birisi de bu ağrıları tetikleyecek farklı bir hastalığınız olduğu içindir.

Böbrek yetersizliği gibi şikâyetleriniz var ise doğum kontrol hapının kullanımı önerilmemektedir. Bu gibi rahatsızlıklara sahip olan kişiler için farklı doğum kontrol yöntemleri önerilmektedir.

Yazz doğum kontrol hapını kullanmaya başladığınızda ve daha öncesinde herhangi bir rahatsızlığınız yok ise o zaman ilaç içeriğinde bulunan maddelere karşın bir alerjinizin olduğu söylenebilir. Bu gibi durumlarda ilaç kullanımın üstüne gidilmemesi ya da ilacın birden bırakılmaması gerekmektedir. Aksine gerekli teşhisin ve sorunun asıl sebebinin belirlenmesi için doktorunuz ile birlikte doğum kontrol ilacınıza devam edip etmeyeceğinizi belirleyebilirsiniz.

Eğer sigara kullanıyorsanız, alkol tüketimi yapıyorsanız ve bununla birlikte aşırı kilo sorunu da yaşıyorsanız kesinlikle doğum kontrol hapının yan etkilerinden daha hızlı ve olumsuz şekilde etkilenebilirsiniz.

Varis sorunu yaşayan kişilerde de düzenli olarak muayene olmak şartı ile doğum kontrol hapı kullanım için önerilmemektedir.

Yazz doğum kontrol hapının yan etkileri:

-kanda pıhtılaşma sorununun yaşanması
-yaraların daha uzun sürede iyileşmesi ve kapanmaması
-cinsel anlamda yaşanabilecek isteksizlik ve bu sorunun uzun süreli hap kullanımda daha ileri boyutlara  ulaşması
-sivilce oluşumunda hızlanma ve bunun yanı sıra ciltte meydana gelen kaşıntılar ve deri dökülmeleri
-vücutta meydana gelebilecek kuruluk düzeyinin artış göstermesi
-sürekli hissedilen yorgunluk hissi ve sürekli meydana gelen uyuma istediğine karşın vücudunun  dinlememesi

Fiyatı : 49.00 TL

yazz

Sosyal Medyada Paylaşın:

247 yorum

 1. merhaba ben 20 gun once basladim kullanmaya ilaci ve adet gunun ilk gunuydu ve halq kanamam devam ediyor bir sorun olurmu birakmam lazimmi hapi lutfen bir bilgi veriniz

  • Dilan hanım bazı doğum kontrol ilaçları kişilere farklı yan etkiler gösterebiliyor veya alışma süreci olabiliyor bunun için kadın hastalıkları doktorunuz ile görüşebilirmisiniz.

 2. Bugün ilacı alışımın 19. günü ve son 2-3 gündür vücudumda kaşıntı var normal midir? Kullanmaya devam edebilir miyim?

  • Yasemin hanım merhaba, bahsettiğiniz kaşıntı ilaçtanda kaynaklı olabilir veya farklı bir şikayettende kaynaklanmış olabilir, bunun için bir süre daha ilacı kullanırsanız anlıyabilirsiniz.

 3. Merhabalar ben yazz ikinci kutuya basladim ama gecen ay ilk kutudan 8.gun almayi unuttum ve gecen ay suresince eşimle ek bir koruma yontemi kullandik son 4 haptan 2 tanesini icmeyi unuttum 3 gun sonra da adet oldum ve ikin i kutuya hemen reglimin ilk gunu basladim bugun ikinci kutunun 7.cisini içtim ve esimle korunmadan birlikte olduk bu ay bu hap kora saglar degilmi hamile kalmaktan korkuyorum cunku

  • Eğer düzenli kullanıyorsanız ilacı içtiğiniz süre içerisinde koruma sağlayacaktır, ikş gün içmeyip tekrar başladığınızdada koruma sağlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar