Yeşil Kahve Zayıflatır mı ?

Yeşil Kahve Zayıflatır mı ?

yesil_kahveYeşil kahve, ünlü kalp sağlığı uzmanı Dr. Mehmet Öz’ ün 2012′ de Amerika’ nın ünlü sabah şovlarından birinde adından bahsetmesiyle zayıflatıcı ve kan şekerini dengeleyici özellikleriyle popülerlik kazanmıştır.
Yeşil kahve normal kahve çekirdeklerinin kavrulmamış halidir.  Kahve kavrulduğunda içerisinde bulunan klorojenik asit (CGA) miktarı azalır. Bu nedenle yeşil kahve çekirdekleri kavrulmuş kahveye göre kalp hastalıkları, diyabet ve kilo kaybı üzerinde etkisi olan klorjenik asit bakımından daha zengindir. Yeşil kahve çekirdekleri, diyet ya da egzersize gerek kalmadan yağın daha çabuk yakılmasını sağlar.

Scranton Üniversitesi’ nden Dr. Joe Vinson’ un başkanlık yaptığı araştırmada; saf yeşil kahve çekirdeği ile katılımcıların fiziksel aktivite yapmadan ve rutin hayatlarının dışına çıkmadan kilo kaybettiklerini gözlemlemiştir.

Diabetes, Metabolic Syndrome and Obesity dergisinde yapılan en yeni çalışma,  12 hafta boyunca yeşil kahve kullanan  yetişkin üzerineydi. Çalışmanın seyri boyunca deneklerin her biri belli oranda kilo kaybetti.

American Journal Of Clinical Nutrition tıp dergisinde yayınlanan makalede yeşil kahve çekirdeğinde bol miktarda klorjenik asit olduğu ve bu sayede şeker emilimini düşürdüğü ve zayıflama sağladığı ortaya çıkartılmıştır.

Kalp hastalıkları, diyabet ve kilo kaybı üzerindeki olumlu etkisi bilinse bile yine de yeşil kahve çekirdeğinin, tıpkı kavrulmuş kahve gibi kafein içerdiği gerçeği göz ardı etmememiz gerekir. Günde 2 fincan kahve genellikle zararsız, hatta faydalı olsa bile kafeinin fazlası uykusuzluk, gerginlik ve kalp ritminde artma gibi sorunlara neden olabilir.
1709

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar