Bileğinize Limon Damlatın Ve Farkı Görün

Bileğinize Limon Damlatın Ve Farkı Görün

Bileğinize Limon Damlatın Ve Farkı Görün
İnsan hayatında limon suyunun birçok faydası vardır.Limon suyu içerdiği anti-kanser ve antioksidan maddeleri sayesinde, birçok hastalığın faydasını görmektedir.
Limon suyu içerisinde bulunan C vitamin sayesinde toksinleri kanınızdan arındırır. Limon suyu özellikle cilde çok yararlıdır. Cildinizdeki ince çizgileri ve kızarıklığı tamamen yok eder.

Limon Suyunun Özellikleri
Limon suyunun faydaları ise, Bağışıklık sistemini desteklemesi, Sindirime yardımcı olması, Deriyi yenilemesi, Tokluk hissi vermesi,  Vücudun pH’ını dengelemesi, İdrar yollarını temizlemesi, Nefesi temizlemesi, Genel olarak sağlığınız koruması, Karaciğeri temizlemesi gibi problemlerde yardımcı olur.

Limon Yağının Avantajları
Öğleden sonra enerji kaybı yaşayanlar için Experimental Biology and Medicine yayımladığı çalışmaya göre, limon yağı beyinin aktivitesini yükseltiyor. Bunun için tek yapmanız gereken bileklerinize bir kaç damla limon suyu damlatarak hafifçe ovalamanız gerekmektedir.Bu işlemi yaptıktan sonra hafıza, dil, zihinsel ve dikkat dağınıklığı gibi fonksiyonlarınıza yardımcı olur.

Limon yağı olgunlaşmamış limon kabuklarından yapılan ve stresi atmak için kullanılan bir yağdır. Limonun yüzde 70 oranında d-limonen içermektedir. Bu sayede güçlü bir antioksidandır. Canlandırıcı ve arındırıcı etkisi bulunan limon yağının bu sebeple, insan vücudunda çok işe yaramaktadır. Limon yağı faydaları; Selülitleri önler, sivilce oluşumunu önler, soğuk algınlığına karşı etkilidir, şampuan yapımında kullanılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar