Ceviz Yediyseniz Bu İlacı İçmeyin

Ceviz Yediyseniz Bu İlacı İçmeyin

Hangi ilaçla ne yenmez?

Sağlığınız açısından kullanmış olduğunuz bazı ilaçlar sorasında yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hangi ilaçla hangi, besinlerin tüketilmemesi gerektiğiniz biliyor musunuz?

O zaman hep birlikte bir bir bakalım.

Tansiyon ilacı ile muz
Tansiyon hastalarının kulanmış olduğu tansiyon ilaçlar potasyum bakımından zengindir. Muzda yapısı itibari ile potasyum kaynağı olarak bilinmektedir. İkisini bir arada kullanmamakta fayda var.

Bunun yanı sıra yeşil yapraklılardan ve portakaldan da tansiyon ilacı kullandığınız sürece biraz uzak kalmakta fayda var.

Kolesterol ilacı ile greyfurt
Kolesterol ilaçlarını kullandığınız anlarda greyfurt tüketmekten kaçının aksi halde ilacın etki seviyesini maksimum seviyelere çekmektedir. Buda beklenmedik yan etkileri beraberinde getirir.

Kan sulandırıcı ile kızılcık suyu
Kan sulandırmak için kullanılan ilaçlar oldukça önemli ve dikkatli kullanılması gereken ilaçlardır. İstenen seviyede kalması adına kızılcık suyundan uzak durmak ve daha da sulanmasının önüne geçmek gerek.

Kan sulandırıcı ile ıspanak
K vitamini bakımından zengin olan koyu yeşil yapraklı bitkilerden olan ıspanak kanı koyulaştırma özelliğine sahiptir. Yine kan sulandırıcı ilaçlar kullanılırken uzak kalmak den doğrusudur.

Tetrasiklin antibiyotikler ile süt ve süt ürünleri
Kalsiyum ürünleri olarak bilinen süt ve süt ürünleri özellikle antibiyotiklerin etkisi ortadan kaldırmaktadır. İlaçlardan gereken faydayı alabilmek adına doğru zamanlarda tüketmek önemlidir.

Bakteriyel enfeksiyon ilaçları ile işlenmiş et
Her türlü işlenmiş et türü amino asit ve tramin maddesine sahip olduğu için bakteriyel enfeksiyon ilaçlarıyla birlikte almak tavsiye edilmemektedir. Sebebi tansiyonun fırlamasına neden olmasıdır.

Tiroit ilaçları ile ceviz
Tiroit ilaçlarının etkisini azaltmakla bilinen ceviz ve diğer lifli ürünler tiroit ilaçlarıyla aynı anda kullanılmamalıdır.

Kalp yetmezliği ilacı ile siyah meyan kökü

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ceviz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar