Damar Hastalıklarına Çoban Çökerten Otu Faydaları

Damar Hastalıklarına Çoban Çökerten Otu Faydaları

Damar Hastalıklarına Çoban Çökerten Otu Faydaları

Damar Hastalıklarının Kurtarıcısı
Günümüz gelişen teknoloji şartları gereği tıp da gözle görülebilecek şekilde ilerleme kaydetmiştir. Fakat tüm bu ilerlemelere rağmen bazı hastalıkların çaresi maalesef bulunamamıştır. Bu tür durumlarda ise geleneksel yöntemlerden olan ve çok başarılı bir yöntem olan bitkisel tedavi yöntemi karşımıza çıkmaktadır. Bitkisel tedavi yöntemleri arasında kullandığımız bitkilerden birisi de Çoban Çökerten Otu ’dur. Çoban Çökerten Otu yani Latince adı ile Trablus Terestir özellikle damar hastalıklarının tedavisinde çok faydalı bir bitkidir. Damar tıkanıkları günümüzde en yaygın görülen hastalıklardandır ve tedavisi de oldukça zordur. Bu durumu belirten Doktor Ömer Coşkun bu konuda şunları söylemiştir: “Hastalıkların çok sayıda nedeni damar ve dolaşım bozukluklarıdır. Damarlarda kalınlaşma, şişme ve iltihaplanmalar meydana gelebilir ancak hastalık her ne olursa olsun çare elbette bulunacaktır.”

Çoban Çökerten Otu Etkili Bir Tedavi Yöntemi
Doktor Ömer Coşkun’un da belirttiği üzere hastalık zor olabilir fakat tedavisi elbette bulunacaktır. Bu tedavi yöntemlerinde çoban çökerten otunun faydaları göz ardı edilemez. Doktor Ömer Coşkun bu otu anlatırken en sağlıklı bitkilerden olduğunu söylemiş ve şunları söylemiştir:” Damar tıkanıklığı ile baş başa kalan bireyler gönül rahatlığı içerisinde çoban çökerten otunu sabah akşam dilerse çorbasına katarak, dilerse bir tatlı kaşığı miktarı kullanarak çay yapıp içebilirler.” Ömer Coşkun tarifini anlattıktan sonra sözlerine şu şekilde devam etmiştir: Bu ot sizlerin tıkalı olan damarlarınızı açmakla beraber yürüme zorluğundan hareket kısıtlılığına kadar pek çok konuda yararlı olacaktır. Kullanmaya başladığınız günden 21 gün sonrasında bedeninizde bazı damarsal problemler ortadan kalkmaya başlar, 3 ay devam ederseniz birçok hastalığı bedeninizden atabilirsiniz.”

Doktor Ömer Coşkun’un bu sözlerinden hareketle damar tıkanıkları konusunda sorunlarımızı çoban çökerten otu sayesinde çözmemiz mümkündür. Fakat bitkisel tedavi yöntemleri sağlıklı olduğu kadar da zararlı olabilmektedir. Bundan dolayı bu yöntemi kullanırken kesinlikle doktor tavsiyesi alınması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar