Diş Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Diş Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

disDiş Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

İnsanın gülüşü, gülümsemesi bir özgüven kaynağıdır. Gülüşlerinizin karşıdan hoş gözükebilmesi ve gülümsemenizin hoş bir intiba bırakması için dişlerinizin sağlığı ve görüntüsü çok önemlidir. Günde en az iki defa ikişer dakika fırçaladıktan sonra yinede diş beyazlatmak için ekstra yöntemlere ihtiyaç duyabiliriz. Yapay yöntemlerle birçok kimyasal uygulama yapılabilse de doğal yolları tercih etmek diş ve diş eti sağlığını olumsuz yönde etkilemeyi engellemektedir. Bunlara örnek verecek olursak;

1) Çilek : Olgunlaşmış, yumuşamış ve büyük boy bir çileği ezip püre yaptıktan sonra bir fırça yardımı ile dişlerinize diş fırçalar gibi sürün. Dişlerinizde her zamankinden daha fazla bir parlaklık hissedeceksiniz.

2) Karbonat kürü : bir tas içerisine bir tatlı kaşığı zeytinyağı, bir çay kaşığı karbonat ve yarım limonu sıkıp oluşturduğumuz macunumsu sıvıyı fırça yardımıyla dişlerinize sürünüz. Bu karışımın bakterileri öldürme etkisi sayesinde ağız içi bakterilerinden, ağız kokusundan kurtulabileceksiniz ve dişlerinizi beyazlatmış olacaksınız.

3) Adaçayı : Önce dişlerinizi fırçalayıp günlük diş temizliğinizi yapın. Daha sonrasında birer çay kaşığı karbonat, adaçayı ve tarçını iyice karıştırın ve toz bir karışım elde edin, elde ettiğiniz toz karışı fırça yardımıyla dişlerinize sürtün bir hafta sonunda dişlerinizdeki değişime inanamayacaksınız.

4) Gliserin : Önce dişlerinizi fırçalayıp günlük diş temizliğinizi yapın ve ağzınızı çalkalayın; daha sonrasında diş fırçanıza iki damla gliserin damlatın ve fırçalayın, gliserinin bakteri öldürme nedeni ile dişlerinizi çürüklere karşı koruyacaktır.

5) Tuz : Birer çay kaşığı karbonat, tuz ve sirkeyi karıştırıp elde ettiğiniz macunu fırça yardımı ile dişlerinize uygulayıp beyazlatma işlemini doğal yollarla tamamlamış olursunuz.

6) Sebzeler : Özellikle sert ve lifli özellikleri ile elma, brokoli, havuç ve salatalık gibi yiyeceklerin çiğnendiği süre zarfında dişleri temizlediği bilinmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar