Doğum Kontrol Hapı İsimleri Fiyatları 2017

Doğum Kontrol Hapı İsimleri Fiyatları 2017

Doğum Kontrol Hapı Fiyatı 2017
Doğum Kontrol Hapı İsimleri
Doğum Kontrol Hapı Resimleri

Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır
Doğum kontrol hapları bir doktor kontrolünde kullanılması gerektiğini hatırlatmak isteriz, eğer doğum kontrol ilaçları hekimin muayene ve kontrolü dışında kullanılırsa sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.
Doğum kontrol ilaçlarına adetin ikinci gününden itibaren başlatacaktır. Ancak alınan doğum kontrol hapı her gün düzenli biçimde ve aynı zamanlarda alınması gerekir.

21 tabletli doğum kontrol hapı kullanımı
Doğum kontrol hapı kutularının içeriğine baktığımızda büyük bölümümün 21 adet hap içerdiğin görürsünüz. İlacın başlama tarihi adetin ikinci günü olmalıdır. Eğer ilk defa doğum kontrol ilacı kullanacaksanız ilacınıza başladığınız günden itibaren bir hafta boyunca farklı yöntemlerle korunmanız gerekiyor, bir haftadan sonra extra korunma gerekmez.
21 gün alınıp son ilaç bittikten sonra 2-3 gün içerisinde adet kanaması başlayarak adet olunur. Adetin ikinci günü tekrar yeni doğum kontrol hapı kullanımına başlanır ve döngü bu şekilde devam eder .

28 tablet doğum kontrol hapı kullanımı
21 tablet olan doğum kontrol ilaçları dışında, içerisinde 28 adet doğum kontrol hapı içeren kutularda bulunmaktadır. 21 tablet ile etki anlamında aralarında herhangi bir farkı yoktur. Tek farkı 28 tabletliklerin son 7 hapında hormon bulunmaz.
Bu şekilde alınan 7 hapta hormon olmadığı için hapı bırakmış gibi olursunuz ve adet kanaması 25-26’ıncı ilaçlarda başlar ardında 27 ve 28’ inci ilaçlarda içildikten sonra hiç boş gün verilmeden yeni kutuya başlanır.
28 adetli doğum kontrol ilaçlarında döngü, hiç boş gün vermeden her gün düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Microgynon Draje  Fiyatı : 13.28 TL Resmi :
microgynon

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Yasmin Draje Fiyatı : 25.43 TL Resmi :
yasmin

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Ginera Draje Fiyatı : 13.28 TL Resmi :
ginera

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Diane Draje Fiyatı : 9.66 TL Resmi :
diane

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Desolett Tablet Fiyatı : 16.49 TL Resmi :
desolet

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Myralon Tablet Fiyatı : 23.47 TL Resmi :
myralon

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Miranova Draje Fiyatı : 15.32 TL Resmi :
miranova

 

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Yazz Tablet Fiyatı : 28.55 TL Resmi
yazz

 

 

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Qlairista Tablet Fiyatı : 29.55 TL Resmi:
qlarista

 

 

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Cyclo-Progynova Draje Fiyatı : 4.53 TL Resmi :
cycloprognova

Sosyal Medyada Paylaşın:

536 yorum

 1. Iyi gunler ben bebegim 8 aylikken yasmin kullnmistim ve bende gizli tansiyon cikrdi ilaci brakinca gersey normale dondu suan merak ettigim simdi kizm tam 4 yasinda ve ben aile hekimimn normal verdigi parasz stn alnan dagum kntral hapini kullnmak istyrm acba ayni seyler gene olurmu dye merk edyrm bana yardmci olurmuaunz

  • Nisa hanım merhaba, bu tür ilaçlar kişiden kişiye farklı yan etkiler gösterebildiği için size verilen ilacı denemeden bir bilgiye sahip olmanız mümkün değildir.

 2. Adetimin bitişinden 3 gün sonra kullanmaya başlasam ve kullanmaya başladıktan bir hafta sonra ilişki yaşasam etki anlamında nasıl blr fark olur?

  • Adetinizin ikinci veya üçüncü günü başlayabilirsiniz ve yazdığınız gibi en az 7 gün beklemelisiniz ki koruma sağlamaya başlasın.

 3. Yasmin kullanıyorum 6 aydır en pahalısı o acaba daha ucuz olan bir hap aynı korumayı sağlar mı?

 4. Kiz arkadasimla iliskiye giricez ilk defa dogum kontrol hapi kullanicak 1 seferlik yumurtaliklarda döl tutar mi tutmaz mi ?

 5. Merhabalar

  Ben almanyadan istanbula geldim orda Maxim kullaniyordum ama malesef burda yok bu gidisle korunma hapimi degistirecem.. doktorumla konustuk bunu.
  Sorum şu: Maxim sadece korumuyor benim cildimlede Problemim var ve Maxim cok iyi geliyor, bana hangi hapi önerirsiniz, yane hem cildime iyi gelecek hem koruyacak ama kilo da aldirtmasin lütfen..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

UZMANLAR
 • YORUM