Doğum Kontrol Hapı İsimleri Fiyatları 2017

Doğum Kontrol Hapı Fiyatı 2017
Doğum Kontrol Hapı İsimleri
Doğum Kontrol Hapı Resimleri

Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır
Doğum kontrol hapları bir doktor kontrolünde kullanılması gerektiğini hatırlatmak isteriz, eğer doğum kontrol ilaçları hekimin muayene ve kontrolü dışında kullanılırsa sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.
Doğum kontrol ilaçlarına adetin ikinci gününden itibaren başlatacaktır. Ancak alınan doğum kontrol hapı her gün düzenli biçimde ve aynı zamanlarda alınması gerekir.

21 tabletli doğum kontrol hapı kullanımı
Doğum kontrol hapı kutularının içeriğine baktığımızda büyük bölümümün 21 adet hap içerdiğin görürsünüz. İlacın başlama tarihi adetin ikinci günü olmalıdır. Eğer ilk defa doğum kontrol ilacı kullanacaksanız ilacınıza başladığınız günden itibaren bir hafta boyunca farklı yöntemlerle korunmanız gerekiyor, bir haftadan sonra extra korunma gerekmez.
21 gün alınıp son ilaç bittikten sonra 2-3 gün içerisinde adet kanaması başlayarak adet olunur. Adetin ikinci günü tekrar yeni doğum kontrol hapı kullanımına başlanır ve döngü bu şekilde devam eder .

28 tablet doğum kontrol hapı kullanımı
21 tablet olan doğum kontrol ilaçları dışında, içerisinde 28 adet doğum kontrol hapı içeren kutularda bulunmaktadır. 21 tablet ile etki anlamında aralarında herhangi bir farkı yoktur. Tek farkı 28 tabletliklerin son 7 hapında hormon bulunmaz.
Bu şekilde alınan 7 hapta hormon olmadığı için hapı bırakmış gibi olursunuz ve adet kanaması 25-26’ıncı ilaçlarda başlar ardında 27 ve 28’ inci ilaçlarda içildikten sonra hiç boş gün verilmeden yeni kutuya başlanır.
28 adetli doğum kontrol ilaçlarında döngü, hiç boş gün vermeden her gün düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Microgynon Draje  Fiyatı : 13.28 TL Resmi :
microgynon

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Yasmin Draje Fiyatı : 25.43 TL Resmi :
yasmin

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Ginera Draje Fiyatı : 13.28 TL Resmi :
ginera

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Diane Draje Fiyatı : 9.66 TL Resmi :
diane

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Desolett Tablet Fiyatı : 16.49 TL Resmi :
desolet

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Myralon Tablet Fiyatı : 23.47 TL Resmi :
myralon

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Miranova Draje Fiyatı : 15.32 TL Resmi :
miranova

 

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Yazz Tablet Fiyatı : 28.55 TL Resmi
yazz

 

 

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Qlairista Tablet Fiyatı : 29.55 TL Resmi:
qlarista

 

 

 

 

 

 

Doğum Kontrol Hapı İsmi : Cyclo-Progynova Draje Fiyatı : 4.53 TL Resmi :
cycloprognova

Sosyal Medyada Paylaşın:

473 yorum

 1. Merhaba. Ben spral çıkartmak için yarın doktora gidicem. Doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum. Daha önce yasmin kullanmıştım.. Kilo falan aldırmadı. Sadece sigara kullanıyorum şimdi diyorlar sigara içiyorsan alma zararı var. Ama ben spral istemiyorum artık çok sancılı adet dönemi geçiyorum. Bana bi cevap verin lütfen kullanabilir miyim?

  • Sevda hanım doğum kontrol hapı ile bir kenara sigara zaten sağlığımız için kullanmamamız gereken birşey. Bir kısım ilaçlarla kullanılması önerilmiyor. Doktorunuza spirali çıkartmak için gidecekseniz onunla bu konuyu görüşüp en doğru ilacı size söyleyecektir. Gçemiş olsun..

 2. Merhabalar benim adetim geceli 13 gün oldu doğum kontrol ilacı almaya şimdi başlasam etkisi olur mu

 3. Merhabalar benim ararım geceli 13 gün oldu doğum kontrol ilacı almaya şimdi başlasam etkisi olur mu

  • Serap hanım doğum kontrol ilaçları adetinizin ilk günlerinde başlamanız önerilir ve doğru olur.

 4. Bende birsey sormak istiyorum. Cinsel bir deneyim yaşadım ama erkek arkadaşım içime bosalmadigi halde dogum kontrol hapi kullanmam gerektiğini söyledi.
  1.sorum gerçekten de Doğum kontrol hapi kullanmam gerekiyor mu?
  2.sorum ılk defa kullanacağım için Hangi ilaç markasını kullanmami önerirsiniz?

  • Zeynep hanım öncelikle dediğiniz gibi bir boşalma olmadıysa gebelik ihtimali olmayacaktır fakat doğum kontrol ilaçları korunmasız ilişkiden sonra kullanılması doğru değildir, her gün düzenli içtiğiniz zaman koruma sağlarlar.

 5. Merhaba sormak istediğim bu haklardan birini kullanıyorum diyelim bir gün için de etki gösterirmi

  • Merhaba, öncelikle düzenli bir şekilde devamlı kullanıyorsanız dediğiniz olabilir fakat ilk defa başlayacaksanız bir hafta ekstra yöntemlerle korunmanız gerekiyor.

 6. Merhaba daha once yasmin kullanmistim ama ictikten bir saat sonra hep istifra ettim sonra biraktim simdi farkli ilac kullanmak istiyorum bulanti etkisi hepsindemi var ?

 7. Merhaba ellance 21 draje kullanıyorum 7 gun ara werneden yenisine basladm 24 yaşındayım kotuma saglarmi ve o 7 gunluk arada ilac kullanmazken koruma saglaniyomu daha 1 aydir içiyorum ilaci ilacib biitigi gunden bi gu sonra iliskiye girdim 7 gun ara vermeden dgerinden ictim bitane bi sorun olurmu

  • Sennur hanım 7 gün verdiğiniz arada zaten adet göreceğiniz için ilişkiyede giremezsiniz ve korumayada ihtiyaç kalmaz.

  • Buket hanım, son ilacı içtikten sonra 2-3 gün içerisinde adetiniz başlayacaktır. Adetinizinde ikinci veya üçüncü günü yeni kutuya başlayabilirisiz bu süre zarfındada zaten altı yedi gün geçecektir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

UZMANLAR
 • YORUM