Gliserin Kansuk Pediatrik (Çocuk) Fitil

gliserinGliserin Kansuk Pediatrik (Çocuk) Fitil

Endikasyonları
Gliserin suyu emici özelliğe sahiptir, fitil şeklinde makat içine uygulanarak kullanılır. Kısmen kaydırıcı ve kısmen lokal uyarma sonucunda dışkıyı yumuşatarak kolay atılmasını sağlar. Basit kabızlığın tedavisinde dışkı yumuşatıcı olarak kullanılır.
Kalın bağırsağın inen kısmındaki sertleşmiş kitlenin boşaltımında endikedir.
Hemoroid ve anal çatlaklarda bağırsak içindeki kitlenin yumuşamasında endikedir. Kısa sürede etki etmesinden dolayı süratle rahatlama sağlar.Çocuğun yaşına göre inatçı kabızlıklarda süt ve diğer gıdalarla müşterek kullanılması daha kolay defekasyon sağlar.

Kullanım Şekli
Fitil buzdolabında 10-15 dakika bekletilip sertleştikten sonra hafif ıslatıp kaygan hale gelince uygulanır.
Süt çocuklarında fitil uygulamadan sonra 1-2 dakika tutulduktan sonra dışarı çıkması engellenirse etki etmesine zaman tanınmış olur.
24 ayın altındaki çocuklarda doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır.
2-6 yaş arası çocuklarda; tavsiye edilen günlük kullanım dozu bir fitildir.
6-12 yaş arası çocuklarda; tavsiye edilen günlük kullanım dozu bir veya iki fitildir.
Bebeklerde fitil diklemesine yarıya bölünerek kullanılması uygundur.

Fiyatı : 2.45 tl

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Fıtil atildiktan sonra uykuya daldigi icin kaka yapmadi ve fitili disariya cikartmadi fitilin disariya atimi zorunlumu acaba bisey olmusmudur iceride kalinca

    • Sevcan hanım genelde fitilden sonra bir dışkılama oluyor, fitil uygulandıktan bir süre sonra içeride eriyor fakat fitile rağmen kabızlığı devam ediyorsa çocuk doktorunuzla görüşmenizi öneririm. Geçmiş olsun..

    • Merve hanım kabızlıkla ilgili şikayetleri devamlı oluyorsa mutlaka bir doktor takibi altına girmelisiniz ayrıca fitili daha ince olması için diklemesine yarıdan kesip uygularsanız daha az sıkıntı vermiş olursunuz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

UZMANLAR
  • YORUM