Kansere Karşı Olan Zeytinyağı

Kansere Karşı Olan Zeytinyağı

Kanser Hücrelerini Yok Eden Zeytinyağı
Sağlık açısından en çok yararlı ürün olan zeytinyağı çok yüksek derece de besinler içerdiğinden dolayı birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Yaklaşık olarak 5000 yıl önce keşfedilmiştir. Zeytinyağı yemeklerde, kozmetiklerde, cilt ve saç bakımında kullanılmaktadır. Zeytinyağının bir yararını da ortaya çıkarmak için fareler üzerinde çeşitli deneyler yapılmıştır. Deney sonucunda elde edilen bilgi zeytinyağının içerisinde bulunan oleokantal maddesi kanser hücresini 1 saatten daha az bir zamanda tamamen yok etmektedir.

Amerikalı bilim adamların araştırmalarına göre zeytinyağındaki oleokantal maddesi kanserle savaşmada çok önemli olduğunu açıklamışlardır.  New York hunter üniversitesinde yapılan fareler üzerinde yapılan deneyde zeytinyağının içerisinde bulunan acımsı bir tat veren antioksidan maddesi kanser hücrelerinin içerisine girmiş hücrenin midesi olarak da söylenen bu lizozomların vücudumuzda oluşan kanser hücrelerini en kısa zamanda 1 saaatten kısa bir zamanda yok ettiğini deneylerle kanıtladılar.

Zeytinyağının midenin pankreas, prostat ve meme kanserlerinin üzerinde etkili olduklarını söyleyen araştırmalar yapan bilim adamları kanserle savaşan bir kişinin ağırlığı 90 kg ise tüketeceği zeytinyağı ise 2.25 litre olması gerekmektedir.

Farz edelim ki oleokantal her gün tüketildi etkisini de bir o kadar fazla olduğunu açıklayan Paul breslin sonuçlar net olması için insanlar ve hayvanlar üzerinde deneyleri fazlalaştırmak gerektiğini söylemiştir.bu araştırmanın sonuçları science et avenir isimli Fransız yazar tarafından yabancı bir dergide  yayımlanmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
kanser zeytinyağı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar