Karaciğerlerimizi Temizleyen Gıdalar

Karaciğerlerimizi Temizleyen Gıdalar

Karaciğerlerimizi Temizleyen Gıdalar

Vücudumuzdaki toksinleri atmamıza yardımcı olan organlarımızdan birisi de karaciğerimizdir. Yediklerimizle de karaciğerimizi temizleyebilirsiniz.

Sarımsak: her derde deva olarak da bilinir. Sarımsak bir antibiyotiktir. Her gün 2 veya 3 diş sarımsak tüketmek veya yemeklere de eklemek karaciğeri temizlemesine yardımcı olur.

Pancar: karaciğerlerimizi temizlemede ve karaciğerlerimizin daha iyi çalışmasında pancarın rolü büyüktür. Pancarı salatalara da ekleyebilirsiniz.

Enginar: antioksidan miktarı yüksek olan enginar bir o kadar da karaciğere çok faydası vardır. Özellikle enginarı mevsiminde tüketmek gerekmektedir. Enginarı özellikle öğle ve akşam öğünlerinde tüketmek gerekmektedir.

Greyfurt: Bir turunçgillerden olan greyfurt C vitamini bakımından çok zengindir. Aynı zamanda her gün 1 bardak suyunu sıkıp içtiğimiz greyfurt da karaciğere de iyi gelmektedir. Bir takım ilaçlar kullanıldığı zaman greyfurt tüketmemek gerekmektedir. Eğer greyfurt suyu içecekseniz uzman hekiminize danışın.

Limon: limon da zengin bir C vitamini içermektedir. Hem yemeklerde hem de suyunu içerek de tüketebilirsiniz. Limon antioksidan içererek karaciğerlerimizi temizler. Karaciğerlerin oluşturduğu enzim üretimini desteklemektedir. Birkaç tane limon narenciye sıkacağında sıkılır. Bir sürahiye aktarılıp üzerine biraz da su eklenerek her sabah 1 bardak içilirse karaciğerin temizlenmesini sağlamaktadır.

Ceviz: ceviz kuruyemişlerin en yağlısı olup mineral açısından zengin bir yiyecektir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ceviz karaciğerin amonyağı vücudumuzdan atmasıne neden olur. Aynı zamanda cevizden çıkan yağ çok kalitelidir. Karaciğerlerin temizlenmesinde ceviz etkili yiyecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar