Kestane Kabuğunun Faydaları

Kestane Kabuğunun Faydaları

Kestane Kabuğunun Faydaları

Kestane dikenli ve yeşil renkte olup kış mevsiminde tüketilen milletçe çok sevilen, sağlıklı ve besin değeri bakımından çok zengin bir yemiştir. Kestane çok yararlı bir meyve olduğu kadar kestanenin çöpe atılan kabuğun da bile faydası bulunmaktadır. Kestane kabuğunun faydaları erkeklerde ki cinsel gücü attırıcı etkisi vardır. Kansızlığın giderilmesine de büyük faydası vardır.

-Kestane püresini balla karıştırıp çocuklara verildiğinde bu püre çocuklarda iştah arttırıyor.

-Organizma da oluşan kalp ve kas sistemini uyarıp vücudumuzdaki su dengesini düzenlemektedir. Kan dolaşımını hızlandırarak basur ve varis gibi rahatsızlıkların oluşumunu engellemektedir.

-Kış aylarında hastalıklara ve oluşan olumsuz şartların tedavisinde beynimizde oluşan rahatsızlıklara fiziksel hastalıklara karşı çok önemli bir sağlık iksiridir.

-Taze olarak tüketilen kestane de 1 adet limonun 100 gramı kadar c vitamini içermektedir. Alıp pişirilip yenilen 100 gram kestane de toplam 200 kalori vardır.

-Kestane birçok hastalığa karşı tedavisinde kullanılmaktadır. Kestane içerisinde şeker, yağ, sodyum, potasyum, protein bakımından zengin bir yiyecektir.

-Kestanenin meyvesi vücudumuzun oluşturduğu kasları kuvvetlendirme de yarımcı bir faktördür. Beyinde oluşan ve zihinde oluşan yorgunluğun giderilmesini sağlıyor. Kanda oluşan dolaşımı düzene sokuyor.

-Yenilen kestanenin kabuğunu alıp bir kabın içerisine Katılır. Üzerine de bir miktar su eklenip bir miktar kaynatılır. Bu hazırlanan karışım içildiğinde yüksek ateşin düşürülmesinde ve sinir sistemimizin sakinleşmesinde yardımcı olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar