Kulağınızda Ağrımı Var Dakikalar İçinde Ağrıyı Geçirecek İki Yöntem

Kulağınızda Ağrımı Var Dakikalar İçinde Ağrıyı Geçirecek İki Yöntem

Kulağınızda Ağrımı Var Dakikalar İçinde Ağrıyı Geçirecek İki Yöntem Vardır 
Kulak ağrısı birden meydana gelmektedir. Belirtileri ise yanma, zonklama, basınç şeklinde ağrılar hissedilir. Çok basit sebeplerden meydana geldiği gibi ağrı çok ciddi sebeplerden de meydana gelmektedir. kulağın ortasında bulunan östaki borusunun tıkanmasından meydana gelmektedir. Kulak ağrısı hemen her yaşta insan kesimini etkilerken özellikle de çocuklarda sık görülmektedir. Kulak ağrısı kulağın kendisinden kaynaklanmaktadır. Boyun, baş gibi bölgelerde ağrı yaşanılan herhangi bir problemden de oluşabilir. Kulak ağrısından hariç az işitme ve tıkanıklık gibi belirtilerde görülmektedir.

Kulağınız ağrıdığında kullanabileceğiniz iki tane yöntem için gerekli olan malzemeler

-Havlu çorap
-5 su bardağı deniz tuzu(yani kaya tuzu)

Hazırlanışı: havlu çorabın içerisine 5 su bardağı deniz tuzu koyulur. Tuz tanelerinin büyük olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü çoraptan düşebilir. 5 su bardağı tuzu boşaltırken dökülmemesini istiyorsak bir huni veya benzer aletlerde kullanabilirsiniz. Tuzu çoraba boşalttıktan sonra çorabın ağzına 2 defa düğüm yapın. Çorabı avuç içi büyüklüğünde olmak şartıyla şekle sokun. Çorabı bir tencere veya tava yardımıyla 4 veya 5 dakika düşük derece de ısın. Çorabın çok sıcak olmamasına özen gösterin. Çorabın sıcaklığını kontrol altına almak gerekir eğer sıcak olursa bir o kadar da kulaklarımız yanmaktadır.
Şayet sıcaksa biraz soğutup öyle kulağımıza koymalıyız.hafif sıcak olan çorabı koyup bekledikten sonra ağrının hafiflediğini göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
kulak kulak ağrısı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar