Loette Tablet

Loette Tablet

loetteLoette Doğum kontrol Hapı

LOETTE, kadınlarda gebeliğin önlenmesi için ağız yoluyla alınan östrojen ve progesteronu birlikte içeren doğum kontrol haplarının (kombine oral kontraseptifler) tercih edildiği durumlarda kullanılan bir doğum kontrol ilacıdır. Doğum kontrol hapları unutulmadan doğru bir şekilde alınırsa, gebe kalma şansı yılda yaklaşık %1’dir. Genel başarısızlık oranı yılda yaklaşık %5’tir. Gebe kalma şansı, hap kullanımı her unutulduğunda artar.

Loette Doğum Kontrol Hapı Kullanımı
LOETTE, 21 tablet içeren bir blister pakette ambalajlıdır. Günde bir tablet kullanınız. Her gün aynı saatte ve gerekirse bir miktar suyla birlikte alınız. Tüm 21 tablet bitene kadar blister paketin üzerindeki ok yönünü takip ediniz. Sonraki 7 günde tablet almayınız. Bu yedi gün sırasında bir periyot (adet kanaması) başlamalıdır. Bu genellikle son LOETTE tabletin alınmasını izleyen 2-3 gün içinde başlayacaktır. Adetiniz devam etse dahi, 8. gün bir sonraki blisteri almaya başlayınız. Bu, yeni blisterleri her zaman haftanın aynı günü kullanmaya başlayacağınız ve ayrıca adet kanamanızın her ay yaklaşık aynı günde olacağı anlamına gelmektedir.

Loette Doğum Kontrol Hapı Yan Etkileri
Tüm ilaçlar gibi LOETTE’nin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.
Aşağıdakilerden biri olursa LOETTE’ yi kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz.
“Bunların hepsi cok ciddi yan etkilerdir.”
“Eğer eller, ayaklar, bilekler, yüz ve dudakların şişmesi, ciltte döküntü, cilt renginde değişiklik gibi belirtiler mevcut ise, sizin LOETTE’ ye karsı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi mudahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.”
baş ağrısı, migren, ani kanama/lekelenme, vajinal enfeksiyonlar, depresyon dahil çeşitli duygu durum değişiklikleri, cinsellik isteğinde değişiklik, asabiyet, baş dönmesi, bulantı,kusma,karın ağrısı, akne, meme ağrısı,meme hassasiyeti, memede büyüme, memede akıntı,adet sancısı, adet miktarında değişiklik, vajinal akıntıda değişiklik, adet döneminin olmaması, sıvı tutulumu/ödem, kiloda değişiklik (artma veya azalma)

Etkin Madde
Her bir tablet 0.1 mg levonorgestrel ve 0.02 mg etinilestradiol içerir.

Barkod :

Fiyatı :

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar