Nar Kabuklarını Sakın Atmayın

Nar Kabuklarını Sakın Atmayın

Nar Kabuklarını Sakın Atmayın

Yüksek antioksidan özelliği sayesinde birçok derde deva olan nar, herkes tarafından sevilerek tüketilen bir meyvedir. Fakat bu meyvenin taneleri kadar kabuğu da oldukça kıymetlidir. Yazımızı okuduktan sonra asla nar kabuklarını atmak istemeyeceksiniz!

Bağışıklığınızı Nar Kabuklarıyla Güçlendirebilirsiniz
Nar kabuğu immünoloji sistem için oldukça önemlidir yani bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Kırmızı meyvelerin birçoğunda bulunan Ellagikasit bir polifenoldür ve en başta meme kanseri olmak üzere hemen hemen bütün kanser türlerini hem önleyici hemde iyileştirici fayda sağlar. Nar kabuğunda bulunan tanen içeriği sayesinde intestinal sistemdeki kanamaları durdurucu etki yaratır.

C Vitamini Deposu
Nar kabuğunda her gün vücuda almamız gereken C vitamini bulunur. C vitamini sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir, yaraların kolay iyileşmesi sağlanır ve günümüzün en büyük sorunlarından biri olan stresin azalması sağlanır.

Genç ve Sıkı Bir Cilt
Nar kabuğu
cildin kollajenkaybını önleyerek daha genç ve sıkı bir cildin oluşması sağlar. Cildin nem dengesini de ayarlayan nar kabuğu bu sayede cilde yumuşaklık ve esneklik kazandırır. Cilt sağlığında olduğu kadar ağız ve diş sağlığında da oldukça etkili nar kabuğu ağız kokularına ve diş eti iltihaplarına karşı savaşır. Kötü ağız kokularından şikâyetçi olanlar güneşte kuruttuğunuz nar kabuklarını toz haline getirerek ağız gargarası yaparlarsa bu sorundan kısa süre içerisinde kurtulurlar.

Çay Olarak Tüketebilirsiniz
Bu mucizevi meyvenin, bir o kadar mucizevi kabuklarını asla atmayıp kurutarak 10 dakika kaynatıp çay halinde tüketebilirsiniz. Böylelikle nar kabuğunun yukarıda yazdığımız tüm faydalarından yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar